SON DAKİKA

Kibariye Kırşehir konserinde seyirciye içini döktü…

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bozkır üşüttü!

Bozkır Kiboşu üşüttü

Bazkır’a içini döktü!

Kibariye “Ben şerefli bir kadınım”

Kibariye Kırşehir’i fethetti

Kiboş’un Kırşehir’de isyan bayrağını çekti

Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde sahneye çıkan Kibariye adeta Kırşehir bozkırını inletti. Festivalde sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı roman şarkıları ile adeta hop oturtup hop kaldırdı. Kiboş Kırşehir’de seyirciye de içini döktü “Ben şerefli bir kadınım” dedi. Konser sırasında çok üşüyen sanatçı üzerine battaniye sardı.

 

Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Müzik ve Güzel sanatlar Üniversitesi, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi işbirliğinde, Türk Telekom’un katkılarıyla, Demirören Medya Grubu’nun  medya sponsorluğunda ikinci kez düzenlenen “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali” 3-5 Ağustos tarihlerinde ozanlar diyarı Kırşehir Cacabey meydanında yapılıyor. Festivalde yine büyük ustanın üç kelime ile özetlediği hayat felsefesi “sevgi, saygı ve hoşgörü” çerçevesinde konserler, söyleşiler ve panellerin yanı sıra bir de ödül töreni yapılacak.

Bozlak denildiğinde akla gelen ilk isim olan Neşet Ertaş’ın, toplumun her kesiminin gönlünde taht kuran Yalan Dünya, Zahidem, Gönül Dağı gibi eserleri ünlü sanatçıların yanı sıra, abdallık ve

bozlak kültürünü gelecek nesillere aktaran yerel sanatçıların konserlerinde bir kez daha halkla buluşacak.

Duygu Canbaş’ın sunuculuğunu üstlendiği festivalin ikinci gününde, Cacabey meydanındaki etkinlikleri Ak Parti Kırşehir milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de izlediler. Festivalin konser sanatçıları arasında ise halk müziğinin yepyeni isimleri ve farklı konuk sanatçıları vardı. Finalde Kibariye’den önce sahneye çıkan sanatçılar arasında Erkut Özkan, Alp Kardeşler üçlüsü, Amerikalı bağlama sanatçısı Bob Beer ve halk müziği sanatçısı Yudum, konserlerinde kendi şarkılarının yanı sıra Neşet Ertaş türkülerine de yer verdiler.

Gecenin en ilgi çeken isimlerinden biri ise Amerikalı bağlama sanatçısı Bob Beer idi. Türkiye’de uzun süre kalan ve bağlama dersleri alarak Türk halk müziği ve kültürünü öğrenen ve Neşet Ertaş hayranı olan sanatçı festivale davet edilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Sanatçı konserinde Neşet Ertaş içinde konuştu. Bob Beer “Büyük usta; ‘Bu dünyada sevmeyen de Ahirette neye yarar’ diyor. Daha ne desin? Türk insanının benim için yeni çok özel. Bu ülkeyi bana cana yakın yardımsever insanları sevdirdi” dedi.

İkinci güne Kibariye konseri damga vurdu…

Finalde sahneye çıkan ünlü sanatçı Kibariye ise adeta geceye damgasını vurdu. Festivale katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten sanatçı “Neşet Ertaş çok büyük bir hoca ve önemli bir değerimiz. Beni çok severdi. Özellikle sesimi, gırtlağımı çok beğenirdi. Bana ‘Sen daha çok gençsin önünde çok güzel yıllar var’ demişti. Onun şarkılarını söylemeyi çok seviyorum” dedi. Şarkılarını büyük bir coşku ile seslendiren sanatçı orkestrasındaki küçük ritim sanatçısının davulu eşliğinde şarkı söyleyip oynadı.

Kiboş seyirciye  içini döktü…

Konserinde çok neşeli görünen sanatçı Kırşehir’e aralarında ayrılık dedikoduları çıkan eşi Ali Küçükbalçık ile geldi. Eşi ile el ele sahneye kadar gelen Kibariye, sahneden adeta içini dökercesine söyle konuştu “Sizlerle azıcık konuşmak içimi dökmek isterim. Son zamanlarda benim için annem için yazılanlardan çok rahatsız oldum. Ben boşanmıyorum. Annem benim yuvamın dağılmasını istemez çok üzülür. Benim boyumca kızım var. Uzun süren bir evliliğim ve 50 senedir sahnedeyim. Annem beni ve yedi kardeşimi çok güzel yetiştirdi. Ben şerefli namuslu bir kadınım benim hakkımda çıkan haberlerin hepsi yalan. Benden duymadan hiçbir şeye inanmayın” dedi. Sözlerinin ardından da adeta kendi hayatına nazire yaparcasına Şebnem Ferah’ın şarkısı “Sil baştan Başlamak Gerek Bazen Hayatı Safırlamak”ı seslendirdi. Konser sırasında sahnede çok üşüdüğünü söyleyen sanatçıya çay ikram edildi ve battaniyeye sarındı. Kırşehir bozkırının serin havası Kiboşu üşüttü.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.