SON DAKİKA

KEREM GÖRSEV, QUARTET ile AKINGÜÇ SAHNESİNDE

Bu haber 20 Aralık 2017 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin tanınmış caz piyanistlerinden Kerem Görsev, “Quartet” projesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nin düzenlediği yeni yıl organizasyonu kapsamında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahne alacak

 

Türkiye’nin tanınmış caz piyanistlerinden Kerem Görsev, “Quartet” projesi ileİstanbul Kültür Üniversitesi’nin(İKÜ) düzenlediği yeni yıl organizasyonu kapsamındasahne alacak.26 Aralık Salı günü saat 19.00’da İKÜ’nünAtaköy Yerleşkesi’nde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek konserdeGörsev’e, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman ve saksofondaEngin Recepoğullarıeşlik edecek.

 Müzik severlere caz dolu bir gece yaşatacak

 1995 yılından bugüne 17 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrasıaranjmanlarına kadar akustik cazmüziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaştı. New York, St. Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, Türkiye’de caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını sağladı. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria, BishkekJazz ve MarciacJazz festivali gibi prestijli sahnelerde performans sergileyenKerem Görsev, Akıngüç Sahnesi’nde de ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla dinleyici karşısına çıkarak, dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzikseverlere caz dolu bir gece yaşatacak.

Hikmet Aydoğan

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.