SON DAKİKA

KEMAL HAMAMCIOĞLU’NUN GÜÇLÜ KALEMİ ile METİN AKDÜLGER’İN ÇARPICI PERFORMANSI “BALDAN KARANLIK”TA BULUŞUYOR!

Bu haber 17 Ocak 2018 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kaleme aldığı oyunlar ve kitaplarla büyük ilgi gören Kemal Hamamcıoğlu’nun güçlü metniyle, Metin Akdülger’in tek kişilik olağanüstü performansı “Baldan Karanlık” oyununda bir araya geliyor. TOY İstanbul’un çok beğenilen yeni oyunu “Baldan Karanlık”, yüreğinize derinden dokunacak hikâyesiyle 20 Ocak Cumartesi akşamı TOY İstanbul’da!

 

Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Baldan Karanlık”ta Metin Akdülger, 70 dakika boyunca olağanüstü bir performans ve çarpıcı bir oyunculuk sergiliyor. TOY İstanbul’un kendi prodüksiyonu olan ikinci oyunu “Baldan Karanlık”; bir köpeğin hikâyesi üzerinden insanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorguluyor.

 

Tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi ve büyük bir beğeniyle takip edilen “Baldan Karanlık” izleyenleri, çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet ediyor. İnsanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorgulayan oyun, insana kim olduğunu hatırlatan içten anlatımıyla da izleyenleri sarmalıyor.

 

“Baldan Karanlık”, “Ah gözleri…” diyenlerin iç çekişlerini kayıp ormanlara sayıklıyor. Ahları devirirken, kışları yaza döndürüyor gücü güçsüz kalmış dallarıyla… Karanlık eski karanlık mı, yeni mi yoksa bu karanlık?  Karanlıktan gelen ordan buraya, burdan oraya mı sever hep? Sevmek burdan oraya, ordan buraya mıdır hep? Ballı ağaç… Ahh ballı ağaç… Geri gelecek! Biliyorum… Buramı da sever misin?

 

Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.

 

20 Ocak 2018, Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek tek perdelik “Baldan Karanlık” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir. Oyuna gelenlerin,  sokak hayvanları için mama getirmesini rica eden “Baldan Karanlık” ekibi oyun sonrasında mamaları, barınaklara ve ormana terk edilen hayvanlara götürüyor.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.