SON DAKİKA

Karakomik filmler ‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’ 18 Ekim’de vizyonda

Bu haber 16 Ekim 2019 - 1:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ‘Karakomik Filmler’ serisinin ilk filmleri ‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’ 18 Ekim’de vizyona giriyor. Filmler, izleyiciye aynı seansta, tek biletle, iki ayrı film sunuyor.

 

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler birbirinden bağımsız senaryoları ile 18 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. 4 arkadaşın ‘kaçamak yapalım’ derken kendilerini bir maceranın ortasında bulacağı Kaçamak ve feribotta garsonluk yapan Ayzek’in öyküsüyle 2 Arada filmleriyle beyazperdeye taşınıyor. Türk Sinemasında ilk kez gerçekleşen bir şekilde birbirinden konu, karakter, mekan ve müzik olarak tamamen bağımsız iki filmin aynı seansta izleyici ile buluştuğu Karakomik Filmler, bu özelliğiyle dünyada da az örneği olan bir sinema deneyimi sunuyor. Cem Yılmaz, 17 yıl önce yazıp beklettiği Karakomik Filmler’i “Daha dramatik, acı-komik ve karakter bazlı hikayeler” olarak tanımlıyor.

2 Arada

Karakomik Filmler’in ilk serisinde, seyirci sinemada önce 2 Arada ile buluşacak. Bir İdo feribotunda garson olarak çalışan Ayzek’in hikayesinin anlatıldığı 2 Arada filminde Cem Yılmaz’ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran da rol alıyor. Tamamı tek mekanda çekilen filmin çekimleri 14 gün sürdü.

Kaçamak

Bir hafta sonu kaçamağı yaşamak isteyen 4 arkadaş ve gittikleri spa merkezinin sahibi Alpay’ın başlarına gelen beklenmedik olayların eğlenceli bir dille anlatıldığı Kaçamak filminde ise Cem Yılmaz’a Özkan Uğur, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya ve Alişan Uğur eşlik ediyor. Çekimleri Bodrum’da 3 haftada tamamlanan film senaryosuyla izleyici eğlence vaat ediyor. Kaçamak görsel efektleriyle de izleyiciyi şaşkına çeviriyor. 1000 Volt Post Production’da gerçekleştirilen görsel efektler arasında en dikkat çekici olanlar uzay gemisi ve uzaylı görüntüleri. Uzay gemisi dekoru; 4 teknik, 6 heykeltraş, 2 marangoz ve 2 demirciden oluşan 14 kişilik bir ekiple hayata geçirildi. Netaş Film Platoları’nda 16 gün süren çalışma ile yapılan uzay gemisine strafor köpük üzerine püskürtme poliüretan köpük uygulaması yapıldı. Heykeltraşların şekil, desen ve doku verdiği gemi ardından demir tozlarıyla boyandı ve verniklendi.
Uzay gemisinin 3D görüntüleri için ise 1000 Volt Post Prodüksiyon şirketinde 20 kişilik bir ekip yaklaşık 6 ay süren bir çalışma gerçekleştirdi. 390 kopya ile 1300 salonda tüm Türkiye’de gösterime girecek Karakomik Filmler’in görüntü yönetmenliğinde Ahmet Sesigürgil’in müziklerde ise Jinglehouse imzası bulunuyor. Filmlerin her biri 60’ar dakika.
‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’nın ardından Karakomik Filmler’in ikinci serisi ‘Deli’ ve ‘Emanet’ Ocak 2020’de vizyona girecek. ‘Karakomik Filmler’ serisinin ana sponsorluğunu ev teknolojilerinin lider markalarından Arçelik, co-sponsorluğunu ise Ford üstleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.