SON DAKİKA

Kadir İnanır ve Vahide Perçin Kapı Filmiyle Beyazperdede

Bu haber 07 Kasım 2018 - 22:17 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

14 Aralık’ta vizyona girecek olan Süryani bir ailenin yüreklere dokunan, sımsıcak bir insan hikâyesini anlatan Kapı filminin başrollerini Kadir İnanır ve Vahide Perçin paylaşıyor.

 

Senaryosunu Filiz Üstün Durak’ın kaleme aldığı “Kapı” filminin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Nihat Durak oturuyor. Başrollerini Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ın paylaştığı filmde Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol da konuk oyuncu olarak rol alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez, Özgün Çoban ve Reyhan Özdilek’in yer aldığı “Kapı”nın çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de gerçekleştirildi.

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu seyahat hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

Görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz’un, kurgusunu Akın Denizli’nin yaptığı, müziklerini Güldiyar Tanrıdağlı’nın hazırladığı Durak Film yapımı “Kapı”nın yapımcıları ise Önder Köse ve Filiz Üstün Durak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.