SON DAKİKA

“Kadın Yönetmenler İlk Filmleriyle Şehrimiz İzmir’de”

Bu haber 01 Mart 2018 - 12:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Konak Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, DESEM ilk filmlerini çeken kadın yönetmenleri İzmir’de ağırlıyor. “İlkler unutulmaz” temasıyla düzenlenen etkinlik, DESEM ve Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 2-9 Mart tarihleri arasında film gösterimleri, paneller ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.

Festivale katılan yönetmenler ve filmleri şöyle: 
Çekmeköy Underground/Yönetmen: Aysim Türkmen

Kasap Havası/Yönetmen: Çiğdem Sezgin

Hemşire/Yönetmen: Dilek Çolak

Beginner/ Yönetmen: Burçak Üzen

Hemşire/Yönetmen: Dilek Çolak

Ferahfeza/Yönetmen: Elif Refiğ

Geriye Kalan/Yönetmen: Çiğdem Vitrinel

Yarım/Yönetmen: Çağıl Nurhak Aydoğdu

Deniz Seviyesi/Yönetmen: Esra Saydam, Nisan Dağ

Açılış Filmi: Onun Filmi/Yönetmen: Su Baloğlu, Merve Bozcu

Yağmurlarda Yıkansam/Yönetmen:Gülten Taranç

11 kadın yönetmenin ilk filmlerinin gösteriminin yanı sıra iki panel, bir atölye çalışması ve Meryem Şahin’in Tanrı olmadan Hemen Önce isimli kadın öykülerinden oluşan kitabının da imza günü düzenlenecek.

EGiKAD, Tarkem ve Kentimiz İzmir Derneği’nin de destek verdiği Kadın Yönetmenler Haftası’nda gelecek yıllarda İzmir’de uluslararası bir kadın filmleri festivali için arama toplantıları gerçekleştirilecek.

Uzun yıllardır İzmir’de uzun metraj film festivali olmamasına bir alternatif olarak İzmir’de kalarak burada yıllardır film üretimine devam eden Ragıp Taranç ve Gülten Taranç’ın program direktörlüğünü yaptığı film haftasına, sektörden pek çok kadın yönetmen ve sinemacı katılarak İzmir’de bir uzun metraj kadın filmleri festivalinin alt yapısını oluşturmak için çeşitli görüşmelerde bulunacaklar.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.