SON DAKİKA

İYİDEN İYİYE MUTLULUĞUN KAYNAĞI “PHOCA”

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 18:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2014 yılında çocuk odaklı projelere yakından destek sağlamak amacıyla “İyiden iyiye mutluluk” mottosuyla “Projemiz Hayat”ı kuran Aslı Özdemir, “Projemiz Hayat” çatısı altında sosyal girişim markası “Phoca”yı hayata geçirdi.

Temelleri “iyilik” üzerine atılan ve yükselen değerlerinde ise birlik ve beraberlik olan“Phoca”, tasarımdan üretime etik kurallar çerçevesinde hareket eden, %100 doğal malzemeler kullanan ve tüm karını sosyal sorumluluk projelerine aktaracak 0-6 yaş çocuk tekstil markası olarak kuruldu. Annelerin kolay giydirebileceği, çocukların da içinde rahat oyun oynayıp hareket edebileceği yumuşak giysilerden oluşan “Phoca” iyiden iyiye mutluluğu herkese yaymayı hedefliyor.

Satışından elden edilecek tüm karın Aslı Özdemir’in “Projemiz Hayat” çatısında yürüttüğü “Geleceğe Dokunan Anneler”e aktarılacak olan “Phoca”, yaşamakta olduğumuz toplumu daha ileriye taşımayı, çocukların kalplerini sevgi ile doldurmayı ve çocuklukta duygusal ihmal konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Hacettepe Üniversitesiile beraber kurgulanan profesyonel içeriklerle; annelere, çocukları ile nasıl yakın etkileşimde olabilecekleri, çocuklarını nasıl izleyecekleri ve erken annelikte nasıl davranabilecekleri konusunda destek sistemler geliştiren Aslı Özdemir ve ekibi, “İyilikten İyilik Doğsun, Bizimle Büyüsün.” inancıyla projeler üretmeye devam ediyor.

Hayata geçirdiği ilk günden itibaren iyilik ve fayda amacıyla çalışan, sadece çocuk odaklı projeler üreten, kurgulayan, yöneten ve bu projelerle birçok hayata dokunan Aslı Özdemir,yeni markası “Phoca” ile ilgili şunları söylüyor; “Yardım edebilmek için yardım almanın veya toplamanın yeterli olmadığını deneyimlerimizden biliyoruz. Bu gerçekten yola çıkarak, kurduğumuz yapının sürdürülebilirliği adına bir ticari marka oluşturduk ve adını “Phoca” koyduk. Onu bir iletişim, üretim, paylaşım ve satış ağına dönüştürerek “iyiden iyiye mutluluk”u herkese yaymayı hedefledik, hersey sürdürülebilir yardım için.”

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.