SON DAKİKA

İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı Rekor Katılım ile sona erdi

Bu haber 08 Mart 2018 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya pazarlarının tek çatı altında buluştuğu İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 2018, yüzde 70 artışla rekor katılıma imza attı. Toplam 5 salonda Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çin, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, İran, İtalya, Japonya, Hollanda, Güney Kore, Sırbistan, İspanya, İsveç, Tayvan, Tayland, İngiltere, Amerika ve Türkiye’den 330 marka, 254 firma ve firma temsilciliğini bir araya getirdi.

Yurt dışı ve yurt içinden rekor ziyaretçi programı

İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı,T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın ve Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire’de yer alan TÜYAP yurt dışı ofisleri ve TÜKİD’in desteğiyle Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, İran, Kazakistan, Makedonya, Mısır, Sırbistan, Ürdün, Kosova, Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya ve Suriye’den ağırlanan alım heyetleri ve bireysel katılımlar ile birlikte 59 ülkeden 812 yurt dışı; 98 ilden 9.811 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 10.623 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

24 ülkeden kırtasiye markasının katılım sağladığı fuar, bir önceki yıla oranla yabancı ziyaretçide %41, toplam ziyaretçi sayısında %7 büyüme göstererek sektörün en üst düzeyde temsil edilmesi ve Türkiye kırtasiye sektörüne ivme kazandırılmasına katkıda bulundu.

İnovatif ürünler ilk kez Trend Alanında sergilendi

Kırtasiye ve ofis malzemelerine dair inovatif ürünlerin sergilendiği Trend Alanı hem sektörün hem de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Aktivite alanı ile firmaların yeni ürünlerini ziyaretçiler deneyimleme imkanı buldu

Tarihin tozlu raflarından gün yüzüne çıkan Daktilolar

Bilgisayar icad edildikten sonra pabucu dama atılan daktilolar… Antika daktilolardan hesap makinelerine yazı yazma ve çoğaltma araçlarından çeşitli belgelerin sergilendiği D.a,k;t:i-l_o sergisinde ziyaretçiler fuar alanında nostaljik bir tura çıktı.

Bakmak, görmek, gözlemlemek, seyretmek, okumak, yazmak, boyamak, çizmek, tasarlamak, tespit etmek, tarih düşmek deneyimleri üzerine fotoğrafların da sergilendiği fuarda görsel bir şov yaşandı.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.