SON DAKİKA

İslami Moda ve Tasarım Konseyi Başkanı Alia Khan İstanbul’a Geliyor

Bu haber 23 Kasım 2018 - 0:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24-26 Ocak 2019’da düzenlenecek LeShow Deri ve Moda Fuarı’na katılacak olan İslami Moda ve Tasarım Konseyi Başkanı Alia Khan Türk deri üreticileri ve tasarımcılarıyla buluşacak.

 

24-26 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek LeShow İstanbul, önemli bir konuğu ağırlamaya hazırlanıyor. Arap Dünyasının en etkili 50 iş kadını ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni şekillendiren en etkili 100 iş insanı arasında yer alan “İslami Moda ve Tasarım Konseyi (Islamic Fashion & Design Council-IFDC) Kurucusu ve Başkanı Alia Khan, Fuar’ın küresel marka temsilcisi ve onur konuğu olacak.

Khan, muhafazakâr giyim modasının kendi güçlü markalarını ve tasarımcılarını yaratması için Dubai ve New York başta olmak üzere, Kanada, İtalya, Güney Afrika, Pakistan ve Rusya’daki ofislerinde çalışmalar yürütüyor. IFDC çatısı altında muhafazakâr giyim modasına yönelik yarattığı yeni alışveriş kategorisi Pret-A-Cover™, moda ve tasarım dergisi COVER Magazine, “Pret A Cover™ Buyers Lane” gibi moda ve tasarım etkinlikleriyle dünyada 300 milyar dolar ölçeğe ulaşan muhafazakâr moda giyimin büyümesi için çalışıyor.

LeShow İstanbul’da 24 Ocak akşamı düzenlenecek gala defilesine katılacak olan Alia Khan, 2 gün boyunca Türk deri üreticileri ve tasarımcılarıyla bir araya gelerek deri sektöründeki gelişmeleri, yeni tasarım yaklaşımlarını ve pazar yapılandırılmalarında stratejileri konuşacak. Alia Khan’ın katılımı Türk deri ve moda sektörü firmalarının, özellikle Orta Doğu ve Körfez Bölgesi’nde marka bilinirliği, pazar varlığının güçlendirilmesi ve ihracat potansiyellerinin geliştirilmesi için önemli rol oynayacak.

Türk deri ve moda sektörüne hız kazandırmak için hazırlanan LeShow İstanbul’da, toptancı merkezlerinden perakendecilere kadar sektörün her kesiminden seçkin katılımcı, ziyaretçi ve satın alımcılar bir araya gelecek. ABD, Japonya, Avustralya, Yunanistan, Portekiz, Fas, Benin, Katar, Kuveyt, Dubai, Lübnan, Kazakistan, Ukrayna, İtalya ve Almanya gibi ülkelerden birçok markanın yoğun ilgi gösterdiği fuar, ihracatta hızla büyüyen deri pazarında yer almak isteyen Türk deri firmaları için buluşma noktası olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.