SON DAKİKA

İsfanbul Türkiye’nin en büyükleri arasında

Bu haber 02 Şubat 2019 - 0:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin ilk tema parkı, alışveriş kompleksi, eğlence ve yaşam merkezi olan İsfanbul, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin 500 Hizmet İhracatçısı Araştırması”nda 2018 yılında da dereceye girerek, iki yıl üst üste Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçıları arasında yerini aldı.

Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM) tarafından üçüncüsü düzenlenen, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda hizmet sektörünün gelişiminin değerlendirilmesine, potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirildi. Gerçekleşen ödül töreninde eğlence ve alışverişi aynı çatı altında buluşturan İsfanbul Eğlence, Alışveriş ve Yaşam Merkezi, hizmet ihracatı ile Türkiye’nin ilk 500 hizmet ihracatçısı arasına girdi. İstanbul’da merkezi konumu ile yılda 20 milyonun üzerinde ziyaretçi çeken İsfanbul, yerli ziyaretçiler kadar yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

Konu ile ilgili konuşan Gürsoy Proje Grubu CEO’su Osman Şentürk: “İsfanbul olarak eğlence ve perakendeyi birleştirdiğimiz “Eğlence Perakendesi” konseptimiz ile farklılaşarak misafirlerimize eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Proje genelinde yılda 20 milyonun üzerinde misafir ağırlıyoruz. İstanbul’da eğlence, alışveriş ve sosyalleşme merkezi olarak öne çıkan İsfanbul markamız, yeni yatırımlar ve projeler ile gücünü artırarak ve yeni marka kimliği ile artık sadece Türkiye’nin değil, içinde bulunduğumuz coğrafyanın da eğlence, yaşam ve alışverişte en büyük adresi oldu. Projemiz, sahip olduğu özgün konsept sayesinde yerli ziyaretçiler kadar yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor. Körfez ülkeleri, Azerbaycan, Rusya, Balkanlar en çok ziyaretçi aldığımız ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye’yi merkez aldığımızda, 2-2,5 saatlik uçuş mesafesindeki, 2 milyar kişinin yaşadığı çevreye hitap ettiğimizi görüyoruz. Hedefimiz İstanbul’a gelen her iki turistten birini İsfanbul’da ağırlamak. 2019 yılında büyüme oranlarının geçtiğimiz senenin üzerinde olacağını ve Türkiye’ye gelen dış turizm kaynaklı ziyaretçi sayılarının yükseleceğini öngörüyoruz. Biz de İsfanbul olarak farklı konseptimiz ve inovatif yaklaşımımızı koruyarak, kompleks genelinde sunduğumuz sosyal ve kültürel etkinlikler ve yeni yatırımlar ile projemizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu durum, hizmet ihracatı volümümüzü büyütecek ve ülkemize yurt dışından döviz girişini artırarak ekonomide pozitif ivmelenme sağlayacak bir faktör olacaktır’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN