SON DAKİKA

“İNAL BİLSEL – PARADISE LOST” ÇOK YAKINDA!

Bu haber 28 Aralık 2017 - 10:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Nükleer savaş, gizli kapaklı bir şirket olan SimEx’e daha önce keşfedilmemiş bir iş fırsatı sunar. Şirketin yapay gerçeklik makineleri savaş sonrasının kasvetli ortamından kaçma arzusundan istifade etmektedir. Bu epeyce bağımlılık yaratan beyin-yıkayan cihazlar, çalışmak için önceden programlanmış kasetlere ihtiyaç duymaktadır. Değişken bir bilinçsizlik durumunda, her kaset kullanıcıyı farklı, hatta bazen hatıralardan üretilen bir “dünyaya” götürmektedir. Bir kasetin içeriği herkes tarafından kurcalanabilecek olmasına rağmen, değişiklik yapılmamış orijinal SimTapeleri – içlerinde en gerçekçi olanları – bulmak şans işidir…”

Inal Bilsel, elektronik, klasik çağdaş, film ve deneysel müzik bestecisidir. Bir sanatçı olarak görselleri ve kavramsallaştırılmış fikirleri, çalışmasıyla erişilebilir ve deneysel olan arasındaki çizgiyi bulanıklaştırarak algıları uyarmak için kullanıyor.

Kıbrıs’ta çeşitli çağdaş sergilere katılan sanatçı bir çok Kıbrıslı sinemacı ile önemli işlere imza attı. Bilsel’in orkestra parçası ‘Nilay’s Dream’ İngiltere’de Londra Senfoni Orkestrasıtarafından seslendirildi ve kaydedildi. Inal Birsel müzik üzerine doktorasını Royal Holloway, University of London ’da sürdürmektedir.

Hikmet Aydoğan

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.