SON DAKİKA

İKMİB, PHARMACLUSTR PROJESİ İLE İLK KEZ EUROPLX 65 LONDON’A KATILDI!

Bu haber 30 Kasım 2017 - 23:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kimya sektörünün küresel pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonlar düzenleyen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 27-28 Kasım 2017 tarihleri arasında İngiltere Londra’da 65. edisyonu düzenlenen ilaç sektörünün en önemli organizasyonlarından “EuroPLX” organizasyonuna “PharmaClusTR UR-GE Projesi” kapsamında 8 firmadan 10 temsilciyle katıldı.

Türkiye ekonomisinin kilit öneme sahip sektörlerinden kimya sanayi plastikten kozmetiğe, ilaçtan boyaya tüm alt sektörleriyle son 10 yılda hızla büyüdü. Kimya, ihracat performansıyla da Türkiye’nin en fazla ihracat yapan sektörleri arasında yer alıyor. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 1991 yılından bu yana, ihracat operasyonları konusunda 10 binden fazla üyeye hizmet veriyor ve üye firmaların global pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonlar düzenliyor. Aynı zamanda, kimyevi maddelerin ve mamullerinin ihracatının artışı ve yurtdışına pazarlanmasında stratejik çalışmalar yürütüyor.

Birlik tarafından düzenlenen uluslararası fuarlar, ticaret ve alım heyetleri organizasyonları, kimya ihracatçılarının yeni pazarlara ulaşmasında önemli rol oynuyor. Her yıl Ortadoğu’dan Asya’ya, ABD’den Avrupa’ya kadar kozmetik, sağlık, boya ve plastik sektörlerinin en önemli fuarlarında hem ülke hem de alt sektörler tanıtılıyor.

Bu kapsamda İKMİB tarafından yürütülmekte olan UR-GE projelerinden ilaç sektörüne yönelik olan PharmaClusTR çerçevesinde 8 firmadan 10 temsilci ile EuroPLX 65 Londonorganizasyonuna katılım sağlandı. PharmaClusTR projesi ile Türkiye ilaç sektörü ihracatının artırılması planlanan organizasyon Aksuvital, Alpaya, Dekim, GMBay, Pharmactive, Pharmargus, Recordati ve Vefa İlaç gibi sektörün önemli temsilcilerinin iştirakiyle gerçekleştirildi.

Dünyanın her yerinden 100 üzeri firmadan üst düzey OTC ve ilaç sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen organizasyon her firma için yaklaşık 25 B2B iş görüşmesi imkanı sunarak katılımcılara iş geliştirme ve ihracat anlamında önemli katkılar sağladı.

 

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.