SON DAKİKA

HALİT ERGENÇ GENÇ YETENEKLER’LE SAHNEDE!

Bu haber 09 Ocak 2018 - 10:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çağdaş Eğitim Vakfı bünyesindeki ÇEV Sanat’ın gerçekleştirdiği “Genç Yetenekler” projesi QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda 15 Ocak Pazartesi akşamı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Başarılı oyuncu Halit Ergenç konserde üstün yetenekli gençlerin heyecanını aynı sahnede paylaşmaya hazırlanıyor. Gecenin onur konuğu ise dünyaca ünlü keman sanatçımız “Suna Kan” olacak.

2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan “Genç Yetenekler”projesi, Vakfın bünyesindeki ÇEV Sanat çatısı altında QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda hız kesmeden devam ediyor. Uluslararası platformlarda birçok başarılara imza atarak ülkemizi gururlandıran üstün yetenekli genç sanatçılar, 15 Ocak Pazartesi akşamı gerçekleşecek konserle sanatseverlerle buluşacak.

Gençlerin heyecanını paylaşarak onlara destek veren Halit Ergenç, 15 Ocak Pazartesi akşamı konserde sürpriz performanslarıyla konukları büyüleyecek. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın’ın ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın gönüllü olarak destek verdiği projenin gala konseri ile İstanbullular sanat dolu bir gece geçirecek. Gecenin sunuculuğunu Dolunay Soysert gönüllü olarak üstleniyor.

Sanat yönetmenliği Cihat Aşkın’ın üstlendiği ve ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindekiAvrasya Filarmoni orkestrası eşliğinde gerçekleşecek bu özel gecede Suna Kan, ‘Kutup Yıldızları’ adına onur konuğu olarak konserin açılış konuşmasını yapacak.

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği konser 15 Ocak Pazartesi akşamı QNB Finansbank ana sponsorluğunda ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde düzenlenecek. Bu özel gecede iş ve sanat dünyasından ünlü isimler genç yetenekler için bir araya gelecek. Kültür ve sanat alanında birçok değerli ismin desteği ile hayata geçirilen proje, özellikle müzik alanındaki üstün yetenekli öğrencileri dünya sahnelerine taşımayı hedefliyor.

Konserde, ÇEV Sanat “Genç Yetenekler” projesi ile eğitimi devam eden gençler; Beste Gürkey (Marimba), Yiğit Karataş (Keman), Sofiko Tchumburidze (Keman), Bade Daştan (Keman), Cem Esen (Piyano), Denizcan Eren (Flüt), Bayram Kenan Tatlıcı (Piyano), Yusuf Çelik (Viyolonsel) performanslarını sergilemeye hazırlanıyor.

15 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşecek olan konserin biletleri ÇEV Sanat (0212 2757502) / Biletix ve www.zorlupsm.com ‘dan temin edilebilir.

 

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.