SON DAKİKA

Gün Boyu Rahatlık Takım Elbise Giyenlerin de Hakkı

Bu haber 05 Nisan 2018 - 14:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emre Erdemoğlu, 27-30 Mart tarihlerinde gerçekleşen Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da sergilediği “Kurşun Asker” temalı defilesi ile büyük ilgi topladı. Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işleyen tasarımcı, 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda, çocukluğunun romanı Kurşun Asker’in dramatik hayat hikayesini, farklı bir anlatım şekliyle moda severlere sundu. Tüm detaylarda kurşun asker figürünü ve hikayede geçen diğer ana karakterleri telkırma nakış, baskı ve dokuma tekniği ile koleksiyonunun bütününde kullandı. Erkek giyiminde rahatlığı ön plana çıkardığını belirten Emre Erdemoğlu koleksiyonu hakkında şöyle konuştu:

Günümüzde erkek giyiminde kalıplar yıkıldı. Şıklığından ve rahatlığından vazgeçmek istemeyen erkeklerin tercihleri modadaki trendlerin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Erkekler gün içerisinde yaşadıkları yoğun iş stresi ve temposunun yanında sıkıcı kumaşlardan yapılmış kıyafetleri giymek istemiyorlar. Son yıllarda erkek modasında oversize giyimin hakim olduğu, spor giyimin ön plana çıktığı bir stil hakim. Bu tercihlerle birlikte erkek stilinde de değişimler öne çıkıyor. Military formların sokak stiliyle öpüştürüldüğü koleksiyonumda, oversize kabanlar, yüzde yüz yün olan likralı takım elbiseler de yer alıyor. Özellikle gün boyu ofis ortamında çalışan erkekler için rahatlığı ve konforu ön plana çıkarmak istediğimiz parçaları streç yünden oluşturduk.”

Streç yün ile rahatlık ve şıklık bir arada

Tüketici beklentilerini gözlemleyen ve modaya yön veren Yünsa, koleksiyonlarını, hem kadın hem de erkek modasındaki rahatlık, konfor ve şıklık trendine yön verecek şekilde oluşturuyor. Yünsa’nın Erkek Koleksiyonları Tasarımcısı Luca Valle, konforlu kumaşların trend haline geldiğini ve artık şık bir ceketin eşofmanla bile kombinlenebildiğini belirterek Yünsa koleksiyonları ile ilgili detayları şöyle aktardı: “Son yıllarda fast fashion konsepti, tüketiciler tarafından giderek daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle, yünlü kumaşların ağırlıklı olduğu koleksiyonlarımızda, modern ve rahat kombinler oluşturabilmek için tekli ceketlikler ve altlıklara da yer veriyoruz. Diğer yandan, pamuk, likra ve keten gibi çeşitli elyaflarla yünü harmanlayarak katma değerini artırıyoruz. Böylece, 4 mevsim ve her ortamda rahatlıkla giyilebilen kumaşlarımız modaya yön veriyor.”

 HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.