SON DAKİKA

GÖLGE KONUŞUYOR, DUYUYOR MUSUN?

Bu haber 08 Şubat 2018 - 10:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Buket Tahmaz Savaş’ın gerçekliği ve gerçekliğin bize getirdiği körlüğü de hatırlattığı İçimdeki Gölge adlı romanı Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı!

Buket Tahmaz Savaş, İçimdeki Gölge ile şizofren bir eş ve 237 IQ’lu katatonik şizofren çocukla geçen bir hayatı anlatırken, sanrı içinde sanrı yaratmanın ötesinde gerçek içinde sanrı, sanrı içinde gerçek yaratıyor ve okurlarını “akıl oyunlarına” davet ediyor.

Zekâ ile delilik arasındaki ince çizgiyi başarılı kurgusu, yalın ve güçlü betimlemeleriyle anlatan Buket Tahmaz Savaş, İçimizdeki Gölge’de derin sorularla hayatımızdaki çıkmazlara kapı aralamıyor, aksine derin ve dipsiz bir çıkmaz daha yaratarak bizleri aklımızın sonsuz boşluğuna bırakıyor.

Aynı AN için duyulan başka, görülen başka.
Aynı AN için görülen başka, gerçekte olan bambaşka.

Zekâsı cehennemi olan, içindeki gölgenin oyununa tutunmuş bir genç… Pişmanlıklarla sarıp sarmalanmış, ama kendilerini yanlış seçimlerinin ıstıraplarına terk etmeyen anne ve baba… Bir mekân olmaktan çıkıp hayatın tüm inceliklerine ayna tutan bir “kütüphane”…

Buket Tahmaz Savaş, İçimdeki Gölge‘de, kimisi için tımarhaneye kimisi için hapishaneye kimisi içinse bir insanı yeniden yaratacak bir doğumhaneye benzeyen
–görünürde sıradan– bir kütüphaneden soruyor sorularını; bizi gerçekleri görmeye çağırıyor…

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.