SON DAKİKA

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU İÇİN YARIŞTI

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 18:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜRKİYE GENÇLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI” NEFESLERİ KESTİ

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU İÇİN YARIŞTI

TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY:

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLERİMİZ. SATRANÇTA GENÇLERİMİZİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ İSE SPONSORLARIMIZ”

“GENÇ SPORCULARIMIZIN BAŞARISI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR”

MİLLER HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI MERT MİLDON:

“SATRANÇ SPORUNA DESTEĞİ EN ÖNEMLİ PROJELERİMİZ ARASINDA GÖRÜYORUZ”

Çanakkale geçtiğimiz hafta satranç dalında coşkulu ve heyecan dolu bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. Bu mücadele sonunda Türkiye gençler şampiyonu FIDE Ustası (FM) Deniz Özen oldu. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından ve Miller Holding’in sponsorluğunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Uygulama Oteli Spor Salonu’nda “Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası” düzenlendi. 22 ilden 120 sporcunun katıldığı ve 6 gün boyunca devam eden Şampiyona’nın zirve mücadelesi ise nefes kesen eşitlik bozma karşılaşmalarına sahne oldu. 7 tur sonunda zirve belirlenemeyince, Emir Gülbeyaz-Tibet Kağan Özgür / Emir Gülbeyaz-FM Deniz Özen eşitlik bozma maçları yaptı. Emir Gülbeyaz ile oynadığı altın puan maçını kazanan FM Deniz Özen şampiyonluk ipini göğüslerken, Emir Gülbeyaz gümüş madalyanın, Emirhan Tarlabaşı ise bronz madalyanın sahibi oldu.

“GENÇLER ŞAMPİYONASI MİLLER HOLDİNG İLE ÖZDEŞLEŞTİ”

TSF Başkanı Gülkız Tulay, Gençler Şampiyonasının katılımının ve mücadele zorluğunun her geçen yıl arttığını söyleyerek, turnuvaya katılan sporcuları centilmen mücadelelerinden dolayı kutladı. Tulay şunları söyledi:

“Türkiye satrançta adını dünyada en üst sıralarda her geçen yıl daha da fazla duyurmaya devam ediyor. Dünya satrancının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin en büyük gücü genç ve dinamik bir nesle sahip olması. Genç sporcularımızın yurt içi ve yurt dışı başarıları bizi memnun ediyor, göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin satranca ilgisi arttıkça, şampiyonalarımızın katılım sayısı ve zorluk dereceleri de artıyor. Çanakkale’de Gençler Şampiyonası’nda müthiş bir şampiyonluk mücadelesine tanıklık ettik. Gençlerimiz zirve mücadelesini büyük bir azim ve centilmenlikle yaptılar. Satrancın gelişmesinde ve gençlerimizin satrançla buluşmasında en büyük destekçilerimiz tabii ki sponsorlarımız. Gençler Şampiyonası artık Miller Holding ile özdeşleşti. Miller Holding’in desteği ile Şampiyonamızın kalitesi ve katılım sayısı her geçen yıl artıyor. Geleceğimizin teminatı gençlere ve satranç sporuna desteklerinden dolayı Miller Holding’e teşekkür ederim.”

“İŞ DÜNYASINI GENÇLERİMİZ İÇİN SATRANÇTA VE SPORUN HER DALINDA SORUMLUK ALMAYA DAVET EDİYORUM”

Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası’nın sponsorluğunu üstlenen Miller Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon da 5 yıldır aralıksız satrançta gençlerin destekçisi olduklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Miller Holding olarak Türkiye’nin geleceğine yatırımı gençlere yapılan yatırım olarak görüyoruz. Bu yüzden her geçen yıl artan sayı ile Türkiye’nin dört bir yanından gençlerimizi milli mücadelenin simgesi olan, her gencimizin mutlaka görmesi gereken ve ülkemizin ne büyük fedakarlıklarla kurulduğunun göstergesi olan Çanakkale’de ağırlıyoruz. Ülkemizde satranca ilgi artıyor. Aynı zamanda genç sporcularımızın Avrupa’da ve dünyada başarıları da artmaya devam ediyor. Her gencimizde bulunmasını istediğimiz özellikler ile örtüşen; mücadeleyi, azmi, stratejiyi, centilmenliği ve zorluklar karşısında yılmayıp başarıya ulaşmak gibi birçok özelliği içinde barındıran satranç sporuna destek vermeyi de en önemli sosyal sorumluluk projelerimiz arasında görüyoruz. İş dünyasını gençlerimize, geleceğimize ve spora; özelikle de satranca yatırım yapmaları, sponsor olmaları için davet ediyorum.”

COŞKULU TÖRENDE MADALYA VE ÖDÜLLER TESLİM EDİLDİ

“2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası”, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli – Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kapanış töreni ile son buldu. Şampiyonada dereceye girenlerin madalyalarının ve çeşitli ödüllerin dağıtıldığı tören, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Çanakkale GHSİM Şube Müdürü Hayri Şahin, Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, TSF Çanakkale İl Temsilcisi Yasemin Kaçar, sporcular, antrenörler, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.