SON DAKİKA

Filistin’de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Bu haber 25 Kasım 2018 - 23:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı (OIC-OSHNET) Projesi kapsamında Filistin’i ziyaret ederek eğitim verdi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı (OIC-OSHNET) Projesi kapsamında bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) işbirliğiyle, Filistin Çalışma Bakanlığı Müfettişliği ve Filistin Sanayiciler Federasyonu’nda çalışan İSG profesyonellerine yönelik risk değerlendirmesi, iş ekipmanları, acil durum, iş hijyeni ile fiziksel ve kimyasal faktörler konularında eğitim verdi.

İSGÜM Başkanı Erol Tekçe başkanlığında, Mühendis Kağan Yücel ve İSG Uzmanı Fatih Erel’den oluşan heyet, Filistin Çalışma Bakanlığı, TİKA, İİT Filistin Ofisi, Filistin Sosyal Güvenlik Kurumu, Filistin Politeknik Üniversitesi ve İSG merkezi ile bazı sektördeki işletmelere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

Filistin’den İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne Teşekkür

Heyet, Filistin Çalışma Bakan Yardımcısı Samer Salameh tarafından verilen yemeğe katıldı. Yemekte konuşan Filistin Çalışma Bakanı Yardımcısı Salameh, Türkiye’nin İSG konusunda Filistin’e verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve bu desteklerin artarak devam etmesini beklediklerini söyledi.

 

“Filistin’le işbirliğimiz güçlenecek”

İSGÜM Başkanı Tekçe ise Filistin Çalışma Bakan Yardımcısı Samer Salameh ve bürokratlarına kendilerine gösterdikleri bu samimi ve nazik karşılamalarından dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Filistin’de, 7-8 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim programı ile Filistin’le ilk resmi çalışma temaslarının faydalı bir şekilde gerçekleştiğini belirten Tekçe, ziyarette ülkenin iş sağlığı ve güvenliği profilinin incelendiğini, ileride yapılacak işbirlikleri için bilgi altyapısı oluşturulduğunu ve gelecekte yürütülebilecek projeler hakkında ayrıntılı görüşmeler yapıldığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.