SON DAKİKA

Farklılıkların bir arada var olabileceğini öğreten kitap!

Bu haber 16 Mart 2018 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Resimli çocuk kitapları tüm dünyada klasikleşen sanatçı David McKee’nin birlikte yaşamanın incelikleri ve sürdürülebilir barış üzerine yazıp resimlediği Dişe DişUçanbalık Yayınları etiketiyle okurla buluştu.

Her yaştan okurun ilgisini çekebilecek, farklılıkların zenginliği ve tolerans üzerine kült bir eser olan Dişe Diş onlarca farklı dile çevrilerek tüm dünyada sayısız okurla buluştu.

Bir zamanlar, yeryüzündeki tüm filler siyah ya da beyazdır. Filler bütün canlıları sever, ama birbirlerinden nefret ederler. Ormanda anlaşmazlık yaşayan siyah ve beyaz fillerin çatışmaları bir süre sonra yok edici bir savaşa dönüşür. Dünya üzerinde hiç siyah ya da beyaz fil kalmadığında, barış yanlısı fillerin torunları ormanın derinliklerinden çıkagelir. Şaşırtıcı biçimde bu filler gridir…

Çocuk edebiyatının en prestijli ödüllerinden Alman Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülen David McKee, çeşitliliği ve farklı olmayı yücelten felsefi öyküsüyle okurlarını tekrar tekrar düşünmeye ve hayatın gerçeklerini sorgulamaya davet ediyor.

“David McKee’nin yeteneği dudak uçuklatacak cinsten.” School Librarian

“Küçük çocuklar için düşünmeye sevk eden bir eser… Hoşgörü konusunda ders niteliğinde.” NPhA News

Künye

Dişe Diş

Uçanbalık Yayınları

Öykü, Her yaş

Yazan ve Resimleyen: David McKee

Türkçeleştiren: Ümit Mutlu

Fiyat: 28,00 TL

Etiketler: Savaş, barış, farklılıklar, birlikte yaşama sanatı

Baskı Detayları: 32 sayfa, mat kuşe kâğıt, renkli baskı, sert kapak, 20×23 cm

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.