SON DAKİKA

“Etik Nedir?” Oyununun Finaline Seyirci Karar Verdi

Bu haber 31 Ekim 2018 - 23:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Etik kavramı üzerinden gündelik hayattan aile kurumuna, politikadan kadın-erkek ilişkilerine kadar pek çok konunun tartışıldığı “Etik Nedir?” tiyatro oyunu sezonu açtı.

Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği, Devlet Tiyatrosu sanatçılarından, oyuncu ve yönetmen Tolga Çiftçi’nin rol aldığı Etik Nedir? adlı oyunun prömiyeri 30 Ekim tarihinde Şişli Blackout’da yapıldı. Seyirciden olumlu tepkiler alan oyunun en çarpıcı özelliklerinden birisi olan iki farklı final tercihi ise seyirciye soruldu. Her oyunda seyirciye sorularak finali belirlenecek oyun, Kasım ayı boyunca Şişli Blackout’da oynanacak. Bir üniversitede akademisyen olarak görev yapan bir adamın son dersine odaklandığımız oyun, etik kavramı üzerine sert bir tartışmaya yöneliyor.

Market, Paşa Paşa Tiyatro yahut Ahmet Vefik Paşa, Komik-i Şehir Naşit Bey gibi oyunlarıyla tanınan Gökhan Erarslan’ın 2017 yılında yazdığı “Etik Nedir” adını taşıyan tiyatro metninden sahneye koyduğu tek kişilik oyunda televizyon seyircisinin de Arka Sokaklar ve Cesur Yürek dizilerindeki oyunculuğu ile tanıdığı Tolga Çiftçi yer alıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.