SON DAKİKA

Ergi Ailesi Koleksiyonu Sessiz Müzayede’de

Bu haber 24 Kasım 2018 - 23:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Sessiz Müzayede 24 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Portakal Sanat ve Kültür Evi’nde geniş bir koleksiyonla başlıyor.

Peki nedir bu sessiz müzayede? Hatırlatmak için bir kez daha bahsedelim. Sessiz müzayede koleksiyonerlere satın almak istedikleri eser üzerine daha fazla düşünme, yakından inceleme fırsatı sunan farklı bir müzayede yöntemi. Müzayedelerin genel kurallarında olduğu gibi verdiğiniz her bid sizden daha yüksek bir bid verilene kadar geçerlidir. 15 gün boyunca her gün saat 10.00dan 20.00a kadar sürecek olan bu müzayede yöntemi sayesinde beğendiğiniz eserleri dilerseniz önce yakından inceleyip daha sonra telefonla takip ederek, almak istediğiniz eserin fiyatını yükseltebilir veya sonradan aklınıza takılan bir başka esere yönelebilirsiniz. Bidinizi belirledikten sonra bir başka koleksiyoner sizden daha yüksek bir rakamla teklifte bulunursa da bilgilendirileceksiniz.

Özellikle 1914 kuşağı ve D grubu sanatçılarıyla yakın ilişkiler kurmuş Sabahattin Ergi’nin aile koleksiyonun satılacağı müzayede, koleksiyonerleri heyecanlandıracak pek çok eseri içeriyor. Toplamda 121 eserin oluşturduğu müzayedede Feyhaman Duran, Hikmet Onat, Hüseyin Avni Lifij, Namık İsmail, Sami Yetik, Nazmi Ziya, Vecihi Bereketoğlu, Şeref Akdik gibi daha pek çok sanatçının eserleri satışa sunulacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.