SON DAKİKA

Erdoğan: Türkiye 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak

Bu haber 24 Kasım 2018 - 23:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

17. MÜSİAD EXPO’nun kapanış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alacağını belirtti.

 

Bu yıl 140 farklı ülkeden 7000’den fazla yatırımcıyı ve devlet adamını konuk eden, dünyanın en önemli ekonomi, finans ve ticaret zirvelerinden biri olan 17. MÜSİAD EXPO, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı görkemli bir törenle sona erdi. 21-24 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da gerçekleşen MÜSİAD EXPO, uluslararası iş fırsatları sunan bir platform olduğu kadar, bu yıl, üretmek isteyen sanayicinin yüzünü güldürecek somut projelerin de paylaşıldığı bir fikir paylaşım ortamına dönüştü. Kapanış törenine ayrıca Bakanlar Kurulu’nu temsilen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu katıldı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da törende hazır bulundu.

Törende MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, yönetimde mükemmeliğin sembolü 12 gen saat takdim edildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Birlikte kazanma kültürümüz sayesinde iş adamlarımız dünyada en iyi şekilde karşılanıyor”

24 Kasım günü CNR EXPO İstanbul’da gerçekleşen 6. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi kapsamında gerçekleşen MÜSİAD EXPO Kapanış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD EXPO’nun başarısının en önemli göstergesinin 140’dan fazla ülkenin katılımı, 7000’den fazla katılımcı ve 40.000’den fazla şirkete ev sahipliği yapması olduğunu söyledi. Erdoğan MÜSİAD EXPO’nun en önemli ihracat bağlantısı platformuna dönüşmesinin önemli olduğunu ifade etti. Erdoğan şöyle devam etti: MÜSİAD’ın bu yıl dile getirdiği bazı projeler de ülkemize katkı sağlaması ve dünyaya model olması açısından önemlidir. GABORAS (Gayrimenkul Kıymetler Borsası), Faizsiz Konut Finansman Sistemi, Yerli Üretim Milli Marka kampanyası, Karz-ı Hasen Sandığı, Orta Ölçekli Sanayi Siteleri, Biyogaz Organik ve Organomineral Gübre Tesisleri gibi projeler ülkemiz için önemlidir, üyeler açısından teşviktir. MÜSİAD attığı her adımda ülkemizi gözeten, işbirliği içinde olduğu coğrafyaları gözeten bir tavır sergiliyor. Biz sadece kendimiz kazanmayı değil birlikte kazanmayı önemseyen yaklaşımımızla gittiğimiz her yerde bir fark ortaya koyuyor, güzel karşılanıyoruz.“

Ülkemize yatırım için gelenlerin tüm imkanlarımızla yanındayız diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: Tüm devlet kurumlarımız yerli yatırımcılarımızın da emrine amadedir. Ancak, imkanlarımızı ve potansiyelimizi yurtdışında anlatmaya katkı sağlamak konusunda MÜSİAD başta olmak üzere kurumlarımızdan daha fazla gayret bekliyoruz.

16 yıllık iktidar dönemlerinde bir başarı öyküsü yarattıklarını ifade eden Erdoğan, ekonomiden eğitme, sağlıktan ulaşıma pek çok alanda büyük projelere imza attıklarını ifade etti. Türkiye’nin 2023 yılında, tasarımdan üretime, 2 trilyon dolar milli geliri olan ve 500 milyar dolar ihracat yapabilen bir ülke olmaya kararlı olduğunu söyleyen Erdoğan, “Türkiye 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacaktır “dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN