SON DAKİKA

Erdoğan: Edepsizce el kol sallıyor, yaptırmam!

Bu haber 24 Nisan 2018 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel’in TBMM’de yaptığı provokasyona tepki göstererek, ” TBMM’de edepsizce el kol sallıyorsun. Yaptırmam, AK Parti Genel Başkanı’na belki yaparsın, Cumhurbaşkanı’na yapamazsın” dedi.

23 Nisan özel oturumunda CHP İstanbul Milletvekili Özgür Özel “15 Temmuz gecesi Başbakan Binali Yıldırım Ilgaz tüneline saklandı” sözleri sonrası ortalık karışmış ve sert tartışmalar yaşanmıştı. Dün  yaşanan gelişmeler sonrası gözlerin çevrildiği AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert açıklamalarda bulundu.

Meclis Genel Kurulu’ndaki tartışmaları tasvip etmiyorum. Kendi hastalıklı siyasetlerini milli bayramımızı zehirlemek için kullananları şiddetle kınıyorum. Darbecilerin açtığı yoldan kaçan zatın söylemleri şehitlerimize saygısızlık boyutuna ulaşmıştır.” diye sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu;

KUYRUĞUNUZI KISTIRIP KAÇTINIZ

“Buradan gerçeği hatırlatmak istiyorum. 15 Temmuz gecesi saat 23.17. Ana muhalefetin başındaki zat havalimanında tanklarla görüşüyor ve Bay Kemal oradan Bakırköy’e kaçıyor. Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde kahvesini içerken gelişmeleri takip ediyor. Biz daha sonra Marmaris’ten Atatürk Havalimanı’na geliyoruz. Benim oradan nasıl geldiğimi Enerji Bakanımız, Eşim, çocuklarım vardı. Orada bir terbiyesiz vardı, sen benim nasıl indiğimi nereden biliyorsun? Sen 23.17’de Genel Başkanınla oradasın, biz uçakla Marmaris’ten geliyoruz. Biz inerken F-16’lar ve helikopterler hala uçuyor. Sen CHP’lileri kandırırsın ama oradaki on binleri kandıramazsın. Siz her zaman kuyruğu kıstırıp kaçtınız zaten.

EDEPSİZCE EL KOL SALLIYOR! YAPTIRMAM

Siz hiçbir zaman kahramanca F-16’lara karşı duranlardan olmadınız, tanklara karşı duranlardan olmadınız. Hatta Bağdat Caddesi’nde alkışlayanlardan oldunuz.16 saat süren operasyonu havalimanında yönettik. Sen kahve yudumlarken biz Atatürk Havalimanı’nda bakan milletvekili arkadaşlarımla beraber oradaydık. Ertesi gün cuma biz oradan ayrılmadık. Operasyon bitti bitine kadar dimdik durduk.Valimiz, 1.Ordu komutanı o da orada. Vekaleten Genelkurmayı Ümit Paşaya verdik. Çık bir açıklama yap dedik. Bay Kemal sen bunu biliyor musun? Dün baktın ki Cumhurbaşkanı balkonda oturuyor, onun konuşma hakkı yok, bol bol sallıyorsun. Bir de edepsizce el kol sallıyorsun. Yaptırmam, AK Parti Genel Başkanı’na belki yaparsın, Cumhurbaşkanı’na yapamazsın. ”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.