SON DAKİKA

‘Elite World Chefs ile Uzak Doğu’nun gizemli lezzetlerini keşfedin’

Bu haber 08 Mart 2018 - 21:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Düzenlediği birbirinden farklı konseptlerdeki etkinlikleri ile misafirlerini buluşturan Elite World Chefs, mart ayında ‘Uzak Doğu Lezzetleri’ etkinliği düzenleyecek. Uzak Doğu Lezzetleri, 10-25 Mart 2018 tarihleri arasında lezzet tutkunları ile buluşacak.

Ayrıca ‘Uzak Doğu Lezzetleri’ etkinliği süresince mutfak meraklıları düzenlenecek çeşitli atölyelere katılarak sushi ya da Uzak Doğu tatlıları yapmayı öğrenebilecek.

Elite World Hotels şefleri tarafından hazırlanan “Uzak Doğu Lezzetleri”nin seçmeli menüsünde, başlangıç olarak; acılı ekşili çorba, Çin böreği, sebzeli ve karidesli noodle bulunuyor. Ana yemek olarak; kung pao kajun fıstıklı dana eti, tatlı eksi soslu karides, Shanghai tavuk servis edilirken, salata olarak da soya filizli salata ve yengeçli salata sunuluyor. Tatlı seçenekleri arasında da kızarmış ballı ananas ve kızarmış ballı muz yer alıyor. Elite World Hotels bünyesinde yer alan Elite World İstanbul, Elite World Business, Elite World Europe ve Elite World Van Hotel’de gerçekleşecektir.

Uzak Doğu’nun eşsiz lezzetlerinin ustası olun

25 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek Uzak Doğu Lezzetleri etkinliğinde merak duyduğu alanda uzmanlaşmak, işi profesyonellerinden öğrenmek isteyenler için atölyeler de düzenlenecek. Geleneksel Japon mutfağının vazgeçilmez lezzeti sushi’nin yapımını ve inceliklerini öğrenmek isteyenler mart ayında Elite World Chefs’te buluşacak. ‘Sushi Yapımı’ atölyesi 10 Mart Cumartesi Elite World İstanbul Hotel’de, 17 Mart Cumartesi günü ise Elite World Van Hotel’de gerçekleşecek.

Sushi’nin tarihinin anlatılacağı atölyede, malzemeleri tanıtılarak, pirinci hazırlanacak. Ardından California roll, magura roll, somon maki ve avokado maki uygulamaları sushi ustası Şef Hasan Karabazar ve Şef Mithat Yalçınkaya tarafından öğretilecek. Benzersiz bir deneyim sunan ‘Sushi Yapımı’ atölyesinin kişi başı fiyatı 45 TL.

Ayrıca 24 Mart Cumartesi günü Elite World Business Hotel’de “Uzak Doğu Tatlıları”atölyesi yapılacak. Uzak Doğu’nun eşsiz tatlıları kızarmış dondurma, kızarmış ballı muz, kızarmış ballı ananas, kızarmış ceviz tarifi ve yapımı öğretilecek. Uzak Doğu mutfağını yansıtan tatlıların yapımını püf noktalarıyla öğrenip yaratıcı tariflerin yer aldığı ‘Uzak Doğu Tatlıları’ atölyesinin kişi başı fiyatı 40 TL.

Atölyede Mart ve Nisan programı dopdolu

Mart ayında Uzak Doğu Lezzetleri’nin yanı sıra farklı atölye çalışmasını misafirleriyle buluşturacak Elite World Chefs, hamburger ekmeği yapımı, hamburger köftesinin hazırlanışı ve sunumunun öğretileceği ‘Hamburger Yapımı’ atölyesi düzenleyecek. 31 Mart Cumartesi günü Elite World Europe Hotel’de düzenlenecek atölyenin kişi başı fiyatı 29 TL.

Elite World Chefs’in nisan ayındaki atölyesi ise 21 Nisan Cumartesi günü Elite World Business Hotel Florya’da 6-14 yaş arası çocuklara özel ‘Pizza Yapımı’ olacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında saat 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölyenin fiyatı 39 TL.

Her detayın Elite World Hotels tarafından organize edileceği Elite World Chefs atölyelerinde, molalarda otelin ikramlarını tadabilecek, kurs bitiminde yaptıklarınızı sevdiklerinize götürmenin keyfini de yaşayabileceksiniz. Ayrıca atölyeler sonunda ‘Elite World Chefs’ tarafından verilen sertifikalarla eğitiminizi taçlandırabilirsiniz.

Elite World Chefs Mart / Nisan Atölye Takvimi

Elite World İstanbul Hotel – TAKSİM -İSTANBUL

ATÖLYE TARİH SAAT FİYAT MEKAN
Sushi Yapımı 10.03.2018 14.00 -16.00 45 TL Elite Restaurant

Elite World Van Hotel – VAN

Sushi Yapımı 17.03.2018 14.00 -16.00 45 TL Tepe Ocakbaşı

Elite World Business Hotel – FLORYA- İSTANBUL

Uzakdoğu Tatlıları Yapımı 24.03.2018 14.00 -16.00 40 TL L’Oliva Restaurant

Elite World Europe Hotel – BASIN EKSPRES / Halkalı -İSTANBUL

Hamburger Yapımı 31.03.2018 14.00 -16.00 29 TL Grill Restaurant

Elite World Business Hotel – FLORYA- İSTANBUL

Pizza
Yapımı
21.04.2018 14.00 -16.00 39 TL L’Oliva Restaurant

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.