SON DAKİKA

Ekici Lezzet Hikâyeleri’nin yeni durağı Sivas!

Bu haber 25 Temmuz 2018 - 14:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

60 yılı geride bırakan Ekici Peynir, Lezzet Hikâyeleri yolculuğunda hız kesmiyor. 2017 yılından bu yana 10 şehri ardında bırakan Ekici Lezzet Hikâyeleri’nin yeni durağı kendine has mutfağı ile farklı kültürleri kucaklayan Sivas olacak.

Ekici Peynir’in İstanbul’da düzenleyeceği Lezzet Hikâyeleri yarışmasının Sivas Mutfağı etabına katılmak isteyen tüm lezzet tutkunları @ekicipeynir Instagram hesabı üzerinden 1 Ağustos’a kadar başvuruda bulunabilir. Sivas’ın yöresel yemeklerini Ekici’nin peynir çeşitleriyle yeniden yorumlayan katılımcılar, kendi tarifleriyle yarışmaya başvuracaklar.

Ekici Lezzet Hikâyeleri, Doğu ile Batı’nın kesiştiği tarih şehri Sivas ile devam ediyor. Sivas’ın saklı kalmış yöresel lezzetlerini peynirle yorumlayıp yeni tatlar elde etmek isteyen tüm lezzet severler Ekici Lezzet Hikâyeleri projesinin Sivas durağı için başvuruda bulunabilirler.

Ekici Peynir’in Türkiye’nin dört bir yanından lezzet meraklılarını davet ettiği Lezzet Hikâyeleri Sivas durağının son başvuru tarihi 1 Ağustos olarak belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenler; @ekicipeynir Instagram hesabını takip edip, Lezzet Hikâyeleri postunun altındaki yorum kısmına Sivas’a özgü bir yemeğin ismini ve o yemekte kullanacağı Ekici Peynir çeşidini yazarak, iki arkadaşını etiketleyebilecek. Başvuru sonrası seçilen tarifler ise, İstanbul’da jüri önünde tekrar yapılacak. Sivas’ın kendine has mutfağını her yönden en lezzetli ve özgün yorumlayan yarışmacı ise Show TV’nin sevilen yemek programı, Pelin Karahan’la Nefis Tarifler’e konuk olacak ve özel tarifini Pelin Karahan’la yapma fırsatını yakalayacak. Ayrıca katılımcılar arasından çekilişle seçilecek 10 şanslı kişi Ekici’nin sürpriz hediye paketini kazanacak.

2018 yılında da doludizgin devam eden Lezzet Hikâyeleri yolculuğu tüm yıl boyunca Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı şehirlerde takipçileriyle buluşmaya devam edecek ve o yöredeki takipçilerinin maharetli ellerinden çıkan lezzetleri tüm Ekici ailesi ile paylaşacak.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.