SON DAKİKA

Dünyaca ünlü cerrahlar organ nakli konferasında

Bu haber 23 Temmuz 2019 - 0:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Organ Nakilli Çocuklar Kampı, farklı ülkelerden çocukları İstanbul’da buluşturuyor. 40 nakilli çocuk, kamp boyunca keyifli etkinliklere katılacak. Kampın ilk günü organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için dünyaca ünlü organ nakli cerrahları konferans verecek.

 

Batıgöz Sağlık Grubu’nun ev sahipliğinde organ bağışı konusunda toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Organ Nakilli Çocuk Kampı, 23-25 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

40 ayrı yaşam mücadelesi ve hayat hikayesi

Bu yılki kampa Türkiye’nin çeşitli kentlerinden katılacak nakilli çocukların yanı sıra, yurt dışından da çocuklar katılacak. İki kez böbrek nakli olmuş, aynı aileden iki kardeşin kalp nakli olduğu, önce kornea sonra böbrek nakli olan, abisi kalp nakilli kardeşi kalp nakli bekleyen çocuklar aynı çatı altında buluşacak.

 

Yaşıtlarıyla birlikte olacaklar

Akciğer, böbrek, kalp, karaciğer, ilik ve kornea nakli olmuş çocuklar, İstanbul gezilerinin yanı sıra eğlence parkında da keyifli dakikalar yaşayacak, birkaç gün de olsa hastalıklarını unutarak yaşıtları ile tatil yapmanın keyfini çıkaracaklar.

 

Konferans halka açık olacak

Açılışını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun yapacağı konferans Batıgöz Sağlık Grubu Altunizade Yerleşkesi’nde düzenlenecek. Konferans organ nakli konusunda dünyaca ünlü şampiyon cerrahlar, hekimler, sağlık personeli, idari çalışanlar, çocuklar ve ailelerinin katılımı ile halka açık olarak gerçekleşecek.

 

Organ bağışı masası kurulacak

İl Sağlık Müdürlüğü’nün organ bağış masası kurulacak. Organ ve Doku Nakli İstanbul Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi, Karaciğer Nakli Cerrahı Op. Dr. Gültekin Hoş ve ekibi; bağış yapmak isteyen kişilerin merak ettikleri soruları organ nakli koordinatörleri ile birlikte yanıtlayacak. Organ bağışları gün boyu İl Sağlık Müdürlüğü masasında gerçekleşecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.