SON DAKİKA

 Dünya Dolmakalem Günü Penfest’te Kutlanacak

Bu haber 01 Kasım 2018 - 23:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyaca ünlü prestij kalem markalarının özel tasarımları ilk kez Dünya Dolmakalem Günü’nde Çırağan Sarayı’nda yapılacak Penfest’te sergilenecek.

 

Her yıl 2 Kasım’da kutlanan Dünya Dolmakalem Günü bu yıl Türkiye’de çok daha anlamlı bir şekilde geçirilecek. Dünyaca ünlü prestij kalem markalarının özel tasarımları ilk kez 2-3 Kasım günlerinde Çırağan Sarayı’nda yapılacak Penfest’te sergilenecek. Dolmakalem üreticileri, tutkunları da festivaldeki yerini alacak. Kalem işleme sanatçılarının eşsiz eserlerinin konuklara tanıtılacağı, markakalem.com tarafından düzenlenen festivalde kültür-sanat, siyaset, tarih ve akademiden ünlü isimler de bulunacak.

 

Nabi Avcı da Penfest’te

Açılış konuşmalarını yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yapacağı festivalde, Türk edebiyatının ünlü kalemleri Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile söyleşiler yapılacak. Saat 13.00’ten 17.30’a kadar sunucu ve yazar Metin Uca ile ‘Kalemin Doğrusu’ yarışması yapılırken, yarışmacılara sürpriz hediyeler dağıtılacak. Saat 13.30’da Parker’ın kurucusu George S. Parker’ın 3. kuşak torunu Geoffrey Parker ile özel söyleşi yapılacak. Saat 14.00’de ‘Yazı Tükanı’ ile kaligrafi sanatının incelikleri gösterilecek, hemen ardından da Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin derin tarihi hakkında bilinmeyenleri anlatacaklar. İlk günün son oturumlarında ise Derya Aslan’ın keyifli sohbeti ve soruları eşliğinde ünlü akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile ‘Kalem ve Diploması’, Prof. Dr. Nabi Avcı’yla da kalemler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Dünya markaları geliyor

Festivale; Clairefontaine, Kilk, Manuscript, Colorverse, Sheaffer, Tomoe River, Waldmann, Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi dünyaca ünlü kalem markaları katılacak. Tasarım harikası özel seriler koleksiyonerlerle ve kalem tutkunlarıyla bir araya gelecek. Kalem defilesi ile sergisi niteliğindeki Penfest’e katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye penfest.com.tr’den ulaşabiliyor ve rezervasyon yaptırabiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.