SON DAKİKA

Dünya Artık Eğlenmek İçin Dönüyor

Bu haber 10 Ocak 2018 - 16:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turizmin geleceğe tuttuğu ışık, onu besleyen yan kolları ile daha da aydınlanıyor. Türkiye’nin bacasız sanayisi, en az kendi aktifleri kadar endüstrileşen sac ayakları ile de büyük bir gelişim gösteriyor ve dünya artık ‘eğlenmek’ için de yola çıkıyor.

Her yıl alternatif turizm alanlarının çoğaldığı ülkemizde 2018 yılında beklentiler daha da yüksek. Bu alternatifler arasında en büyük payı da eğlence sektörü alıyor. Yapılan özel eğlence alanları, düzenlenen uluslararası organizasyonlar bunun en büyük örneklerini oluşturuyor.

Dünya’da eğlence sektörünün yeme-içme dahil büyüklüğü 1,9 trilyon dolara ulaşırken Türkiye’de ise bu pazarın büyüklüğü 13 milyar dolara yükseldi. Türkiye’nin 2019 yılında toplam büyüklüğünün 16,9 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2018, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Bu kapsamda;

Turizm sektöründe eğlence alanlarının genel değerlendirilmesi,

Eğlence alanlarının turizme katkısı,

Her yıl büyüyen eğlence sektörünü,

Türkiye’nin eğlence sektörünü büyütme girişimlerini,

Tatil (paket) kampanyalarının eğlence turizmine katkısı,

gibi eğlence ve turizm sektörünün genel değerlendirmesini yapmak üzere Atrax Fuarlarının organizasyonunu üstlenen Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan ile sizleri bir araya getirmeyi çok isteriz.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.