SON DAKİKA

DÜĞÜN İÇİN TÜRKİYE’YE AKIN EDECEK…

Bu haber 23 Şubat 2018 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Türkiye ile Hindistan arasındaki turizmin kalitesi birkaç yılda katlanarak artacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda Hindistan’a yaptığı düğün daveti üzerine Hindistan’dan çok önemli bir konuk Türkiye’ye geldi. Hindistan Kongre, Toplantı ve Etkinlik sektörünün Başkanı Shekar Grover, birkaç yıl içinde Hindistan’ın seçkin ziyaretçilerinin Türkiye’ye geleceğini ifade etti.
Dünyanın en büyük üçüncü MICE fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines kapsamında Türkiye’ye gelen Hindistan M.I.C.E sektörünün başındaki isim olan Shekar Grover, Türk kültürü ile Hint kültürünün birbirine çok yakın olduğunu anlattı.
Türkiye’nin son yıllarda Hindistan’da çok iyi tanıtıldığını ve iki ülke turizm kalitesinin birkaç yıl içinde artacağını söyleyen Grover, “Türkiye’ye ve bu fuara ikinci kez katılıyorum. Organizasyonu geçen yıllarla karşılaştırdığımda bu sene çok iyi markaların katıldığını söyleyebilirim. Bu fuarı dünyanın en iyi organizasyonlarından biri olarak gördüğümü söyleyebilirim” dedi.
Türk ve Hint yemeklerinin de birbirine çok benzediğini vurgulayan Shekar Grover, özellikle Türk çayını çok lezzetli bulduklarını aktardı.
PARA HARCAMAYA GELİYORLAR
Türkiye’nin düğün, toplantılar ve etkinlikler için bir çok alternatif sunduğunu ifade eden Hintli turizm sektörü yetkilisi Shekar Grover şöyle devam etti:
“Hintliler Türkiye’de en çok Sultanahmet Cami, Ayasofya, Boğaz Turları, Kapalı Çarşı, Kapadokya’da balon gezisi ve Antalya’yı tercih ediyor. İki ülke arasında ulaşım çok kolay olduğu için birkaç yıl içinde Hindistan’dan gelen seçkin ziyaretçiler, Türkiye’de daha fazla para harcayacaktır. Bu da iki ülke arasında turizm kalitesinin artacağına anlamına gelir.”
DÜĞÜNLERİN GÖZDESİ ANTALYA
Shekar Grover, Hindistan’dan düğün için Türkiye’ye gelen misafirlerin minimum 3 günlük periyodla  konakladığını açıklayarak şunları söyledi:
“Hintliler, düğün organizasyonu için Antalya ve çevresindeki otelleri tercih ediyor. Kaliteli zaman geçirmek için İstanbul’u, macera için ise Kapadokya’daki balon turlarını tercih ediyor. Türkiye’nin tanıtımı ve ulaşımı mükemmel. Yemekleri ağız Hintlilerin ağız tadına çok uygun ve vizeler de çok kolay. Hindistan’tan çıkan bir turist 5 saatte Türkiye’de oluyor.”
40 ÜLKEDEN GELDİLER
Türkiye, dünyanın en büyük üçüncü kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’a ev sahipliği yaptı. 40 ülkeden 200 önemli satın almacının katıldığı fuar, İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de gerçekleştirildi.
Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.