SON DAKİKA

Don Kişot’um Ben, Haziran ayında da Babasahne’de

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 22:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sahnelendiği ilk günden bu yana kapalı gişe oynayan “Don Kişot’um Ben” 6, 7, 8, 9, 10, 11, 17, 18 ve 19 Haziran’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. 19 Haziran Çarşamba akşamı 100. kez sahnelenecek olan oyun, daha ilk sezonunda “Dalya” demenin gururunu yaşayacak.

Başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı, yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Don Kişot’um Ben”, bildiğimiz “Don Kişot”u alışılmışın dışında bir yorumla sahneye taşıyor. Cervantes’in ölümsüz eseri “Don Kişot”, Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle bir defa daha yollara düşüyor.

Ozan Güven’in Don Kişot’a, Günay Karacaoğlu’nun ise Sancho Panza’ya hayat verdiği oyunda ayrıca; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov rol alıyor. Irmak Bahçeci’nin dilimize çevirdiği “Don Kişot’um Ben”in çok konuşulan müzikleri Can Şengün’ün, sahne tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç’ın imzasını taşıyor.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde… “Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri… Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri… Hikâyeyi sorarsanız, bildiğimiz “Don Kişot” işte: Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar.

“Don Kişot’um Ben”, 6 Haziran Perşembe, 7 Haziran Cuma, 8 Haziran Cumartesi, 10 Haziran Pazartesi, 11 Haziran Salı, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba akşamları saat 20.30’da; 9 Haziran Pazar günü ise 16.00’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.