SON DAKİKA

Dijital para şirketi Coiny’e 10 milyon TL’lik yeni yatırım

Bu haber 06 Mart 2019 - 0:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10 milyon TL’lik yeni yatırım alan, yenilikçi dijital para şirketi Coiny’nin CEO’su Ayberk Kuday, “2019’da yakın coğrafyamızda özellikle Ortadoğu bölgesinde hızlıca büyümeyi hedefliyoruz. Yeni yatırımımızı da yurt dışı açılımımızın finansman süreçlerinde kullanacağız” dedi.

 

Türkiye’nin yenilikçi dijital para şirketi Coiny, yeni yatırım turunu tamamladı. Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en hızlı ve en güvenilir ürünleri üreten şirket, 10 milyon TL’lik yeni yatırım turunu 2019’un Şubat ayında kapattı.  Konuyla ilgili konuşan Coiny CEO’su Ayberk Kuday, “İlk tur yatırımımızı 2018 Ağustos ayında tamamlamıştık. 10 milyon TL’lik yeni yatırım turunu da 2019 Şubat ayında kapattık. Kurucularımız arasında Selim Canbazoğlu, Kemal Kocabıyık; yatırımcılarımız arasında; Serdar Oal, Nasri Özel ve Mert Utancak; Danışma Kurulumuzda ise ininal’ın Kurucusu ve Colendi’nin CEO’su Bülent Tekmen, Serkan Ömerbeyoğlu ve Tolga Yücel gibi sektörün yakından tanıdığı isimler yer alıyor. Yatırımcılarımız ve danışmanlarımız hem vizyon olarak hem de yönetim süreçlerinde bize büyük katkılar sunuyor” dedi.

 

Ortadoğu bölgesinde büyümeyi hedefliyor

Küresel çapta dünyanın ilk 3 dijital varlık platformundan biri olmak için yola çıktıklarını belirten Kuday, “2019’da yakın coğrafyamızda özellikle Ortadoğu bölgesinde hızlıca büyümeyi hedefliyoruz. Bu bölgede Katar, Birleşik Arap Emirlikleri öncelik verdiğimiz ülkelerden birkaçını oluşturuyor. Yeni yatırımımızı yurt dışı açılımımızın finansman süreçlerinde kullanacağız. Gerek olası regülasyonlara tam uyumlu altyapımız gerekse sunduğumuz hizmetle bu süreci kolaylıkla yürüteceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Hikmet AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.