SON DAKİKA

Design Week Turkey Tanıtımı Gerçekleşti

Bu haber 15 Kasım 2018 - 22:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yılki ana teması Tasarım Ekosistemi olan Design Week Turkey 2018’in basın toplantısı gerçekleştirildi.

 

Endüstriyel tasarımdan modaya, mimariden görsel iletişim tasarımına Türkiye’yi tasarım ekseninde bir araya getiren ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde düzenlenen Design Week Turkey’nin basın toplantısına United Colors of Benetton, Esprit, Valentino ve Chanel gibi dev markaların yaratılmasında önemli katkıları olan dünyaca ünlü iletişimci ve reklam fotoğrafçısı Oliviero Toscani, TİM Başkanı Sn. İsmail Gülle, ETMK Başkanı Sn. Sertaç Ersayın, Design Week Turkey Danışma Kurulu Başkanı Gökhan Karakuş ve üyelerinin yanı sıra; İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Tasarım Vakfı Başkanı Sn. Faruk Malhan, Ressam İsmail Acar, Mimar Feryal Gülman, tasarımcı Hakan Akkaya ve Atıl Kutoğlu, Mücevher Tasarımcısı Melis Göral katıldı.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Design Week Turkey 2018 (Türkiye Tasarım Haftası)’in basın toplantısına Müge Tezman, Arzu Kunt, Ece Vahapoğlu, Şah Yaycı, Günseli Kato, Berna Laçin, Didem Bağrıaçık, Songül Toprak Özsan, Meral Yazıcı, Sinem Yıldırım, Hande Can gibi cemiyet hayatının ünlü isimleri de katıldı.

Türkiye’yi ‘tasarım’da buluşturacak etkinliğin ana teması bu yıl; ‘Tasarım Ekosistemi’.  Basın toplantısının ardından 16-18 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ‘Design Week Turkey’de; Türk Tasarımı, Tasarım-Ekonomi İlişkisi, Küçük ve Büyük Endüstrilerde Tasarım ve Üretim, Girişimcilik, Zanaatkârlık, Endüstriyel Tasarım, Lüks Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı ve Moda Tasarımı gibi Tasarım Ekosistemini oluşturulan konular ayrıntılı olarak işlenecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.