SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik S-400 açıklaması

Bu haber 10 Mart 2019 - 1:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da TÜGVA 5. Gençlik Buluşması’nda konuştu. Erdoğan “S-400’leri aklı selimle halledeceğiz. Bunun NATO’yla, F-35’lerle ilgisi yok. Bütün mesele Türkiye’nin kendi iradesiyle hareket ediyor olması” dedi.

Yeteri kadar gücünüz varsa üzerine iman ve ahlâk eklediğinizde bunu hayırlı işlere dönüştürebiliyorsunuz. Türkiye gücün hayırlı kullanımının örneği ise İsrail tam tersi bir örnektir. Biz güçlü olanın haklı değil, haklı olanın güçlü olduğu bir dünya düzeni istiyoruz. Biz kendi ayaklarımızın üzerinde yükselmeye başladıkça, hakkı ve hakikati daha gür bir sesle ifade etme imkanı buluyoruz. Bundan rahatsız olanlar hala eski günlerdeki gibi kendi gemilerini yürütmenin gayreti içerisindedir. Amerika’nın S-400’lerdeki tavrı bunun örneğidir. Türkiye’nin bunu ne şekilde kullanacağı açıktır.

“S-400’ün NATO’yla ABD’nin güvenliğiyle bir ilgisi yok”

Bu konunun ne NATO’yla ne Amerika’nın, ne de F-35’lerle güvenliğiyle uzaktan yakından alakası olmadığını işin erbabı biliyor. Peki niçin ülkemize böylesine hoyrat bir şekilde geliniyor? Mesele S-400 değil, Türkiye’nin Suriye başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır. Üzüntüyle belirtmek isterim ki, ülkemizdeki birtakım çevreler kimi el altından kimi aleni ülkemizde estirilen rüzgarlara nefes veriyor. Türkiye istikbali ve istiklali için girdiği 15 Temmuz başta olmak üzere bedel ödediği şehitler verdiği bu yoldan asla geri dönmeyecektir.

“Bu meseleyi aklı selimle çözeceğiz”

Bugün bize S-400 aldığı için böylesine yüklenenlerin, dün ülkemiz topraklarına teröristlerin bombaları, roketleri yağdığında mevcut sistemlerini toparlayıp gittiklerini biz unutmadık. Bu meseleyi de aklın gerektiği şekilde halledeceğiz. Biz İHA istedik, SİHA istedik maalesef kongre müsaade etmiyor dediler. Ne oldu sonra? Şimdi biz İHA’yı yaptık mı, yaptık. SİHA’yı yaptık mı, yaptık. Şimdi daha da ileri modelini yapıyoruz.

Habertürk

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN