SON DAKİKA

COLUMBIA YÖNETİM KURULU BAŞKANI GERT BOYLE ULUSLARARASI ISPO SPOR ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Bu haber 05 Şubat 2018 - 16:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Columbia Sportswear Company Yönetim Kurulu Başkanı Gert Boyle, Dünyanın en prestijli spor ödüllerinden ISPO ödülüne layık görüldü. Spor dünyasına eşsiz ve kalıcı izler bırakan sporculara takdim edilen ödülü almaya hak kazanan ve sporcu olmayan ilk isim olan Gert Boyle uzun kariyeri boyunca spor dünyasına kattığı yeniliklerle ISPO ödülünün sahibi oldu.

Columbia Sportswear Company, aktif yaşam ve spor giyim alanında devrim yaratan teknolojileri ile 80. Yılını kutlarken, markanın 93 yaşındaki Yönetim Kurulu Başkanı Gert Boyle, ISPO spor ödüllerine layık görülen ve sporcu olmayan ilk isim oldu.

1938 yılında kurulduğundan beri , spor ve açık hava tutkunlarına konforlu deneyimler sunmak ve doğada daha uzun saatler geçirebilmelerini sağlamak amacı ile global çapta spor giyim anlayışını baştan yaratan Columbia Sportswear Company Yönetim Kurulu Başkanı Gert Boyle, uzun kariyeri boyunca spor dünyasına yaptığı katkılardan ötürü ISPO 2018 ödülünün sahibi oldu.

Gert Boyle mutluluğunu su kelimelerle yansıttı; “2018 ISPO Cup ödülüne layık görüldüğüm için şeref duyuyorum. ISPO ve aileme çok teşekkür ederim.”

ISPO Münih 2018 kapsamında gerçekleşen ödül törenine katılarak ödülü teslim alan, Gert Boyle’un oğlu ve şirketin CEO’su Tim Boyle “Annem adına ISPO ödülünü almaktan onur duyuyorum. Columbia Sportswear’ı günümüzdeki global yapıya ulaştırmak için gösterdiği çabalar, karşılaştığı engelleri korkusuzca aşmış olması ve hayat boyu çalışma ve emeklerini düşündüğümüzde bu ödülü kesinlikle hak ediyor” Açıklamasında bulundu.

ISPO ödülü her yıl, hayatı boyunca spor dünyasına eşsiz ve kalıcı izler bırakan başarılı kişilerle buluşuyor. Geçmiş yıllarda ödül alan isimler arasında ünlü futbolcu Pele, kayakçı ve moda tasarımcısı Willy Bogner, kayak ikonu Jean-Claude Kelly ve Amerikan sprint şampiyonu Wilma Rudolph yer alıyor.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.