SON DAKİKA

Çocuklar Oyunla Büyür

Bu haber 23 Nisan 2018 - 12:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırtasiye sektörünün öncü ismi Keskin Color, üstün kaliteli kırtasiye ve defter serilerinin yanı sıra, çocuklara yönelik, hikaye, boyama ve aktivite kitaplarıyla da adından söz ettiriyor. Çocuk gelişiminin en önemli bacağı olan “oyun” Keskin Color boyama ve aktivite kitaplarıyla çocuklar için daha da zevkli hale geliyor. Keskin Color’un boyama ve aktivite kitapları ebeveynler için de, çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmenin anahtarı oluyor.

Sağlıklı ve mutlu bireyler olabilmenin yolunun mutlu çocukluktan geçtiği biliniyor. Mutlu bir çocukluk geçirmek için de oyun en önemli yardımcı. Çocuk gelişiminin kulağa basit ve anlaşılır geldiğini söyleyen Uzman Psikolog Bengi Keskin Or “Çocuk gelişimi deyince pek çoğumuzun aklına fiziksel gelişim gelir. Fiziksel gelişim, daha çok büyümeyi, yani fiziksel anlamda değişim ve gelişimi işaret eder. Oysa gelişim, büyümeden farklıdır. Gelişim, çocuğun doğumdan itibaren büyümesi, gelişmesi, öğrenmesi ve hayatta daha karmaşık şeyleri yapabilecek farklı becerileri edinmesidir. Bu becerileri kazanmasının en kestirme yolu da oyundur” diyor.

Oyun Çocukların Dili

Keskin Color’un çocuklara yönelik hikaye, boyama ve aktivite kitapları serisine danışmanlık yapan Or, “Oyun çocuklarımızın hayatının vazgeçilmez bir parçası. Yetişkinler için çoğu zaman boş zaman faaliyeti olarak algılanan oyun, duygu ve düşüncelerini başka türlü ifade etme becerisini henüz kazanmamış çocuklarımızın ‘dil’idir ve çocuklarımızın gelişiminde son derece önemli bir rol oynar. Çocuk gelişimi üzerine çalışan araştırmacılar oyunun beyin gelişimi üzerinde olumlu etkilerini vurgulamaktadır” şeklinde konuşuyor.

Keskin Color Çocuk Serisi Ailelerin En Büyük Yardımcısı

Farklı ürün serileriyle ofisleri ve okul çantalarını renklendiren Keskin Color, 3-8 yaş arası çocuk serisiyle de çocukların gelişimine katkıda bulunuyor. Keskin Color’un çocuk grubunda bulunan hikaye kitapları birçok sevilen karakterlerin maceralarını içerirken, boyama ve aktivite kitapları ise, çocukların hayal güçlerini harekete geçirirken, sorumluluk, dürüstlük, arkadaşlık gibi duygularını pekiştirme, renkler, meslekler, ev, aile gibi kavramları öğrenmesine yarıyor.

Keskin Color’un hikaye, boyama ve aktivite kitaplarına seçkin kırtasiye ve online mağazalardan ulaşılabiliyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.