SON DAKİKA

ÇOCUKLAR DOĞAYI KEŞFEDECEK

Bu haber 04 Nisan 2018 - 14:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ece Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park Alışveriş Merkezi, 4 – 8 Nisan tarihleri arasında, çocukları doğa ile yakınlaştıracak bir aktiviteye imza atıyor. Toprak çeşitlerini, bitki budamayı, çapa yapmayı, sera bahçeciliğini ve doğa ile ilgili diğer pek çok şeyi öğrenecekleri bu aktivitede aynı zamanda gözlem yeteneklerini geliştirecekler, emek vererek bir canlı yetiştirmenin sorumluluğunu alacaklar.

5 – 12 yaş grubu çocuklar kadar yetişkinlere de yepyeni bir vizyon sunan proje; altmış metrekarelik bir alanda uygulanacak. Çocuklar bu tematik alanda; dünya iklim haritası, bitkilerin koruma ve sulama yöntemleri, budama, çelik alma, kök ayırma, filizlendirme, çoğaltma, aşılama işlemlerini aktif olarak deneyimleyecekler. Atölyeye katılımcı olanlar, son aşamada ise saksılarını dekore ederek tohumlarını ekecekler ve evlerinde yetiştirebilecekleri kendi bitkilerine sahip olacaklar. Lisanslı eğitmenlerin liderliğinde interaktif olarak yürütülecek ve çocukların yaratıcılık, bir grubun parçası olma, ortak bir hedefe yönelme gibi kişisel yeteneklerini de pekiştirecek.

Ücretsiz olarak, 4 – 8 Nisan tarih aralığında her gün 4 seans uygulanacak ve her seansa 25 çocuğun katılımcı olabileceği atölyede; 5 – 12 yaş sınırlaması mevcut.

Yaşama dair her anı, ziyaretçileri ile paylaşan ve mutlulukların çoğalmasına yönelik etkinlikleriyle alışveriş deneyimini unutulmaz kılan Maltepe Park, Esenkent metro durağı çıkışında yer alıyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.