SON DAKİKA

Çocuk Sanat Festivali, ilk kez Zorlu Psm’de

Bu haber 09 Ocak 2019 - 22:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl ilk kes düzenlenecek olan Çocuk Sanat Festivali 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM’de çocuklara renkli günler yaşatacak.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ve çocukları sanatın birçok farklı dalıyla bir araya getirecek olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler; resimden müziğe, mozaikten dramaya, felsefeden sanat tarihine, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya uzanan geniş bir yelpazede kurgulanan atölyelere katılma şansı bulacaklar. Festival kapsamında dansa ilgi duyan minikler Tan Sağtürk Akademi ile klasik bale, jimnastik, Street dance & mini hiphop atölyelerini deneyimleyebilecekler. Müziğe ilgi duyan çocukları ise Doremusic ile Ukulele’den, vurmalı çalgılara pek çok enstrüman ile eğitim alabilecekleri atölyelere katılma şansı bulacak. Festival kapsamında Artkolik ise katılımcı miniklere Tabak Boyama, Karikatür Otoportre, Mozaik ve Tekstil Boyama gibi birçok renkli atölyeye katılma imkanı sunacak. Festival kapsamında Ragıp Savaş Sanat Akademisi de Yaratıcı Drama ve Oyunculuk atölyeleri ile tiyatroya ilgi duyan minikleri bekliyor. Resme ilgi duyan minikler Devrim Erbil ile sanatçının gözünden İstanbul’u renklendirirken, yerli ve yabancı pek çok büyük sanatçının çizgilerine dair fikir sahibi olabilecekler. Diğer yandan Yiğit Yazıcı ile tuvallere hayallerini aktarabilecekler. 4 gün boyunca çocuklara dopdolu bir program sunmayı hedefleyen festivalde, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun Hayal Çalan Cadı ve TRT Çocuk’un “Rafadan Tayfa” oyunu gibi birçok tiyatro ve film gösterimi izleyicilerini bekliyor. Ayrıca Çocuk Sanat Festivalitohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırarak çocuklara çok farklı alanlarda deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

Tüm çocukları kucaklamayı hedefleyen festivalde görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için de beden perküsyonu gibi çeşitli atölyeler ve betimlemeli film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Çocuk Sanat Festivali’nde ebeveynler de konusunun uzmanı kişiler ve fikir önderleri ile bir araya gelerek çocukla ilgili pek çok konuda söyleşilere şansı yakalayacaklar.

Katılımcılara keşiflerle dolu bir serüven sunmayı hedefleyen ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan Çocuk Sanat Festivali’nin biletlerinewww.biletix.com , Zorlu PSM ve tüm Biletix gişelerinden ulaşmak mümkün.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.