SON DAKİKA

ÇAKALLARLA DANS’IN YÖNETMENİ MURAT ŞEKER’DEN BOZCAADA ÜZÜMÜNE VE BAĞCILIĞINA DESTEK

Bu haber 22 Ağustos 2018 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MURAT ŞEKER KENDİ ELLERİYLE TOPLADIĞI ÜZÜMLERİ İKRAM EDEREK BAĞBOZUMU TURLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

Çavuş üzümüne ve bağcılığına destek verilmesi amacıyla gerçekleştirilen bağbozumu turlarına Feridun Düzağaç ve Ata Demirer’in ardından ismi Bozcaada ile özdeşleşen yönetmen Murat Şeker’den de kampanyaya destek geldi. Klarnet ve darbuka eşliğinde dans ederek göbek atan ünlü yönetmen Şeker, “Çavuş’unu ye bağını sorma” diyerek tüm misafirleri bağbozumu turuna katılmaya davet etti.

20 yılı aşkındır sık sık Bozcaada‘ya gelen, ailesi ise 12 ay Bozcaada’da yaşayan yönetmen Şeker, bağbozumu turuna katıldı. Ailesinin bağı olduğunu ve babasından az da olsa bağcılık üzerine bilgi edindiğini aktaran ada sevdalısı yönetmen Şeker,  “Bu kampanya çok güzel ve ben bunun için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir fikir olmuş. En önemlisi Bozcaada’nın ana besin maddesi olan çavuş üzümüne sahip çıkılması, gelen turistlere tanıtılması çok iyi. “ dedi.

Bağ makası ile bir sepet üzüm toplayan ünlü yönetmen Şeker, hasat yaparken ki samimi ve sempatik tavırlar ile de tura katılan misafirlerin ilgi odağı oldu. Dönüşte klarnet ve darbuka ile coşkulu eğlence sırasında ısrarlara geri çeviremeyen yönetmen Şeker, dans edip, göbek attı. Kendi elleri ile sepete doldurduğu üzümleri misafirlere ikram eden yönetmen, bağbozumu turları hakkında misafirlere bilgi vermeyi de ihmal etmedi.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.