SON DAKİKA

BU ALBÜME “MÜPTELA” OLACAKSINIZ”

Bu haber 27 Temmuz 2018 - 23:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

JOKER’DEN POPÜLER KÜLTÜRE SERT GÖNDERME!

Türkçe Rap’in başarılı temsilcisi Joker, “ELEMENT” albümü ile geri dönüyor.

Joker, Sony Music Türkiye ve Basemode Records etiketiyle 10 Ağustos’ta tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak olan “Element” albümünden önce albümün ilk şarkısı “Müptela” ile karşınızda.

Sanatçının magazin dünyasındaki olayları ve sabah kuşağı programlarının insan üzerindeki sosyal etkilerini eleştirel bir dille ele aldığı Müptela’nın alt yapısı başarılı prodüktör Bugy imzası taşıyor. Klip çekimleri Zone Creative Workshop tarafından yapılan “Müptela”nın yönetmen koltuğunda ise Mehmet Can Damatoğlu oturmaktadır.

Video klip için görsele tıklayınız!

JOKER’İN ‘ELEMENT’İ

Joker’in ikinci market albümü olma özelliği taşıyan “Element” geniş bir skalaya sahip. Parçalar bir yandan yeni akıma ayak uydururken bir yandan eski Joker izlerini taşıyor. Albümün ilk çeyreğindeki eğlence havası her ne kadar hareketli bir sound ile dinleyiciye “merhaba” dese de, rap bölümleri Joker’in sert üslubuyla harmanlanıyor. İlerleyen dakikalarda ise “yarın için mücadele veren, hak ettiğinin peşinde olan, başarıyı hedeflemiş ve sosyal problemlere tepkisini dile getiren” bir profil hakim. 12 parçadan oluşan bu yepyeni albümde göze çarpan tek düet Anıl Piyancı’ya ait.

Aynı zamanda “Çocuklar” serisinin 3. çalışması da albümün dikkat çeken detaylarından.

Sony Music Türkiye ve Basemode Records etiketiyle 10 Ağustos’ta tüm müzik marketlerde ve dijital plaftormlarda yerini alacak olan albümün kayıt ve mix-mastering işlemlerinde Buğra Kunt yer alırken, altyapılarda işinin ehli beat maker’lar Da Poet, Bugy, Can Volkan, Khontkar ve Cenk Çelik var.

TRACKLIST:

1- Müptela

2- Bizimle Misin feat. Anıl Piyancı

3- Kafamıza Göre

4- Hayalimin Peşinde

5- Artık Başarıyorsun

6- Teselliler Yalan

7- Çocuklar Part 3

8- Unutulacaksın

9- Beni Seviyorum

10- Rap Hala Benimle

11 – Aydınlıklara Çıkmazsam

12- Hoşça Kal

 

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.