SON DAKİKA

Borç Uluslararası Hindistan Kerala Film Festivali’nde Yarışacak

Bu haber 19 Kasım 2018 - 23:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Borç filmi Bu yıl 22.’si düzenlenecek olan Uluslararası Hindistan Kerala Film Festivali’nde de yarışacak.

 

Borç’un yurtdışı festival yolculuğu bu yıl 3-10 Kasım tarihleri arasında Tunus’ta yapılan Kartaca Film Festivali’yle başladı. Film Asia Sineması bölümünde gösterildi. Borç ayrıca 8-18 Kasım’da Makedonya’da gerçekleşen Cinedays Film Festivali kapsamında CINEIndustry Film Market seçkisinde yer aldı. 7-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası Hindistan Kerala Film Festivali’nde de yarışacak.

30 Kasım’da vizyona girecek olan film genel anlamıyla ‘iyilik’ kavramıyla ilgili sorular soran bir film.

Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur, Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç, Öykü Sevinç ve Ülkü Aybala Sunat’ın rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, sanat yönetmenliğini Osman Özcan üstlenirken, kurgusunda ise Naim Kanat imzası bulunuyor.

Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Tufan’ın yan dairede yalnız yaşayan ve rahatsızlanan komşuları Huriye’ye uzattıkları yardım eli sonrasında yaşananları konu edinen film, yaşam alanları ve onların kullanımları üzerine de yoğunlaşıyor. Erkeğin yarattığı sorumluluk duygusunun kadının yaşam alanında ete kemiğe bürünmesi filmde karakterler üzerinden ayrı ayrı fedakârlık kavramının sorgulanmasına neden oluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.