SON DAKİKA

BİRAZ ROMANTİK BİRAZ PROTEST

Bu haber 21 Şubat 2018 - 21:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Halı-Kilim- Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalı öğretim görevlileri ve öğrencileri işbirliğiyle özel olarak hazırlanan, küratörlüğü Öğretim Görevlisi Derya Tecimer tarafından yürütülen “Yünden Masallar” projesi ise dünyada trend olan bu sanatın bir uygulaması olarak, 19 Şubat – 04 Mart tarihleri arasında Maltepe Park, ziyaretçilerine farklı bir ortam sunuyor olacak.

Etkinlik tarihleri arasında, Ece Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yürütülmekte olan Maltepe Park’a gelen ziyaretçiler; rengarenk yünlerle giydirilmiş kolonlar, içinde her bir objenin örgüyle bezendiği bir sokak ve yünden bir ev konsepti ile karşılaşacaklar. Yünle bezenmiş, otomobil, bisiklet, sokak lambası, banklar ve birçok obje, romantik ve masalsı bir ortam sağlayacak. Her biri el emeği olarak tasarlanan motiflerin birleşmesi ve renklerin uyumlu birlikteliğiyle görsel bir şölen yaşatacak olan, öğrencilerden ve kadınlardan oluşan 25 kişilik bir ekibin, 3 ay gibi kısa bir sürede, yaklaşık 3000 yumak iplik kullanılarak hayata geçirdiği “Yünden Masallar” sergisi, fotoğraf çekmeyi seven ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekecek.

Yaşama dair her anı, ziyaretçileri ile paylaşan ve mutlulukların çoğalmasına yönelik etkinlikleriyle alışveriş deneyimini unutulmaz kılan Maltepe Park, Esenkent metro durağı çıkışında yer alıyor.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.