SON DAKİKA

Bir sanat eseri olarak “Koku”

Bu haber 16 Mart 2018 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ISTANBUL’74, Teşvikiye Galerisi’nde Akbank Private Banking’in yeni online platformu “A Journal”ın açılışı kapsamında çok özel ve alışılmadık bir sergiyi sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

“Koku sanat mıdır?” sorusunun yanıtını ziyaretçilere yönelten “The Art of Scent 1889-2012” sergisi, aralarında Ernest Beaux’nun Chanel N ̊ 5”ını,“Aimé Guerlain’in Jicky”sini, “Bernard Chant’ın Aromatics Elixir”ini ve “Olivier Cresp’in Light Blue”su gibi 12 önemli sanat eserini ön plana çıkararak, koku tarihini resim, heykel, mimari ve müzik gibi disiplinlerin estetiksel ve tarihsel bağlamında konumlandırarak, daha geniş bir kapsamda incelenmesine fırsat tanıyor.

İlk kez New York’ta bulunan Museum of Art and Design’da sergilenen ve kokunun sanatsal tarafına yoğunlaşan “The Art of Scent 1889-2012”nin açılışı kapsamında serginin küratörlüğünü üstlenen, The Museum of Arts and Design’da, “The Department of Scent Art” / “Koku Sanatı Bölümü”nün kurucusu Chandler Burr de İstanbul’a geliyor.

“The Art of Scent 1889-2012” sergisi, 23 Mart Cuma günü ISTANBUL’74’ün Teşvikiye’de bulunan galerisinde sanatseverlerin yanı sıra koku alanında farklı bir deneyim yaşamak isteyenleri de bekliyor.

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.