SON DAKİKA

BBDSO’dan Saksafon Konçertosu

Bu haber 05 Şubat 2019 - 23:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BBDSO bu hafta Lee Actor’ın “Saksafon Konçertosu”nu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Fethi Günçer’in solistliğinde izleyicilerle buluşturuyor. Konserde ayrıca Mozart ve Prokofiev’in eserleri de seslendiriliyor.

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 7 Şubat Perşembe akşamı saksafonun lirik ama çevik anlatımını Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor. Modern zamanların en ünlü bestecilerinden Lee Actor’ın imzasını taşıyan “Saksafon Konçertosu”, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Fethi Günçer’in solistliğinde BBDSO sahnesine geliyor. Genç kuşağın öne çıkan orkestra şeflerinden Can Okan’ın yöneteceği konserde ayrıca ilk kez 1787 yılında Prag’da sahnelenen “Don Giovanni” operasının uvertürü çalınacak. Konserde 20. yüzyılın en önemli Rus bestecilerinden Prokofiev’in Joseph Haydn’ın tarzından esinlenerek yazdığı “Klasik Senfoni” eseri de seslendirilecek.

7 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trvebiletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.