SON DAKİKA

BARIŞ ve ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ: YÜZÜNCÜ KRALİÇE!

Bu haber 16 Ocak 2018 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zalim krallar, güç uğruna yitirilen hayatlar, kadınların erkekler için döktükleri kanlar… Emily R. King, fantastik üçlemesinde okurları özgürlük ve barış uğruna verilen bir mücadelenin gerilimine ve heyecanına davet ediyor! hep kitap, 19 Ocak’ta heyecan dolu bu üçlemenin ilk kitabı Yüzüncü Kraliçe’yi fantastik roman sevenlerle buluşturacak.

 Kimsesiz Kalinda daha bebekken bir manastıra getirilir, çocukluğunu ateşler içinde yanarak geçirmiştir. Nihayet iyileşip on sekiz yaşına bastığında tek arzusu; yuvası bildiği manastırda kalmak, huzur içinde bir hayat sürmektir.

Fakat “hayırseverlerin” bağışlarıyla ayakta duran manastırın kuralları bellidir. Hayırseverler istediklerinde gelip oradaki kızlardan birini “talep” edebilir; eşi ya da cariyesi yapabilir. Kalinda’yı talep edense kötülerin kötüsü, zalimliğiyle nam salmış Raca Tarek’tir. Kalinda manastırdan ayrılıp Turkuaz Saray’a gitmekle kalmayacak, racanın yüzüncü kraliçesi olmak için doksan dokuz eş ve sayısız cariyeyle ölümüne savaşacaktır.

Huzurlu ve özgür bir hayat peşinde olan Kalinda, saray duvarları arasında aşkı da bulunca kendine nasıl bir yol seçecek? Başkalarının onun için seçtiği yoldan mı gidecek yoksa ruhundaki en yasaklı güce ulaşıp mücadele etmeyi mi seçecek?

Barış Emre Alkım’ın İngilizce aslından dilimize çevirdiği Yüzüncü Kraliçe, 19 Ocak’ta hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.