SON DAKİKA

Bakan Özhaseki’den tartışılan belge yorumu: Uyduruk paçavralar

Bu haber 02 Aralık 2017 - 14:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,bir otelde düzenlenen kahvaltı programında  gazetecilerin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belge iddialarına ilişkin  sorusu üzerine, “Belgeler değil, kağıtlar çıktı, uyduruk kağıtlar, paçavralar.”  ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun yaptıklarına alışkın olduğunu belirten Özhaseki,  Kayseri‘nin bu konuda çok tecrübesinin bulunduğunu kaydetti.

Bakan Özhaseki, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, genel başkanlığının ilk  günlerinden itibaren Meclis’te salladığı bir dosyadan sonra, Kayseri’ye 20-25  kişilik milletvekili ordusuyla çıkarma yaptığını anımsatarak, şöyle konuştu:  “Yapmaya çalıştıkları şuydu, bir algı operasyonu, ‘burada bir kötülük  var, burada bir kirlilik var’ demeye çalışıyorlardı. İlk geldiklerinde yanlarında  yanlış hatırlamıyorsam 289 sayfalık da bir dosya getirmişlerdi. Daha sonra o  dosyalara baktığımız zaman, affedersiniz tuvalet kağıdından farklı hiçbir belgesi  olmayan birçok uyduruk belgeleri götürüp savcılığa verdiklerini gördüm. Savcılar  bunları incelediler, ciddiye aldılar, aylarca, ikinci kez incelendi. Türkiye  Cumhuriyeti tarihinde bu belge dedikleri paçavralar, Kayseri’de ikinci kez  incelendi. Suratlarına çarpıldı. Bir tane kızaranı gördünüz mü, utananı gördünüz  mü? ‘Hakkınızı helal edin, aylarca kamuoyunu meşgul ettik, sonra da masum  insanlara iftira ettik ama bu yalandı’ diyeni gördünüz mü? Pişkin pişkin devam  ettiler.”

‘TAKİP EDİYORUZ’

Şimdi de aynı numaranın Man Adası ile ilgili iddialarla devam ettiğine  işaret eden Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:   “Bütün bankacılık işlemleri tarandı böyle bir adaya milyonlarca dolar değil, kuruş gitmemiş. Nasıl olacak şimdi, ‘belgeler belli’ demeye başladılar  bize. ‘Efendim belgeler geliyordu, gidiyordu’. Geliyordu, gidiyordu olur mu,  verin hadi belgeleri. En sonunda baktılar ki daraldılar, tüm Türkiye üstlerine  geliyor, ‘pazartesi savcılığa vereceğiz’ diyorlar. Takip ediyoruz, göreceğiz o  günü de. Hiçbir hükmü olmayan, uyduruk birtakım bankacılık işlemlerinin  paçavralarını koymuşlardır. En üzücü taraf, ne yazık ki artık Cumhuriyet Halk  Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu ile önce FETÖ’nün partisi oldu, şimdi de kumpasların  partisi olmaya devam ediyor. Kendisi zaten bir FETÖ kumpası ile gelmişti, çok  yakışıyor da zaten. FETÖ’nün Deniz Baykal’a kurmuş olduğu bu kumpas kesinleşti,  eski genel başkan gitti, bu beyefendi gelmişti. Arkasından şimdi o kumpasları  devam ediyor, ettiriyor ve de FETÖ’nün sözcülüğüne de soyundu, devam ediyor,  hayırlı olsun. Çok iyi buldular birbirlerini, Allah sonunu hayır ede.”

AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.