SON DAKİKA

Bakan Osman Aşkın Bak, Beyoğlu’nda Açılan Kudüs Sergisini Ziyaret Etti

Bu haber 31 Aralık 2017 - 20:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen  “Kudüs: Ey Hüzünler Şehri” isimli sergiyi ziyaret etti. Sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi alan Bakan Osman Aşkın Bak’a çok sayıda milletvekili eşlik etti.

Kudüs’ün barış ve esenlik yurdu olarak kalmasına katkı sağlamak amacıyla, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz’ün fotoğraflarından oluşan “Kudüs: Ey Hüzünler Şehri” isimli sergi Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören serginin bu seferki konuğu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu. AK Partili Milletvekilleri Belma Satır, Hasan Turan, Haydar Ali Yıldız, Serap Yaşar, Ekrem Erdem, Halis Dalkılıç, Ahmet Hamdi Çamlı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la birlikte sergiyi gezen Bakan Osman Aşkın Bak, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz’den eserlerle ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından düzenlenen söyleşide Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz ‘Kudüs’ ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

DÜNYA’DA BARIŞIN OLMASI İÇİN KUDÜS ÖNEMLİDİR.

Kudüs için atılan adımların İslam dünyası için uyanış olacağını belirten Bakan Osman Aşkın Bak, “Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletlerde yaptığı konuşmada tüm dünyaya Kudüs’ün kırmızı çizgimiz olduğunu ifade etti. Barışın Şehri Kudüs. Dünya’da barışın olması için Kudüs önemlidir. Cumhurbaşkanımız ifade etmiştir, Kudüs düşerse, Medine ve İstanbul’da düşer. Çok önemli bir tespit. İslam aleminin uyanmasına vesile olacak önemli adımlar atılıyor” dedi.

EĞER ORADA İYİLİK VARSA DÜNYADA HUZUR VARDIR

                Kudüs’ün barış şehri olduğunu vurgulayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kudüs’ün tüm Müslümanlar için çok önemli bir nokta olduğunu belirterek, “Diyebiliriz ki, dünyada huzur olacaksa, eğer dünyada birliktelik beraberlik olacaksa bu Kudüs’ten başlayacak. Peygamberler şehrinde Hz. İbrahim, Hz. Davut, Hz. İsa, Hz. Musa ve Hz. Süleyman ‘da yıllarca yaşamıştır. Eğer orada iyilik varsa dünyada huzur vardır. Eğer orada problem varsa dünyada problem vardır” ifadelerini kullandı.

BİZİM ÇOK BÜYÜK BİR UĞRAŞ VERMEMİZ GEREKİYOR

                Kudüs ile ilgili izlenimlerini paylaşan Fotoğraf Sanatçısı Süleyman Gündüz ise, “Bu şehir iki kez yıkılmış, yirmi üç kez saldırıya uğramış, kırk iki kez işgal edilmiş ve elli üç kez işgal edilip geri alınmış. Bu şehrin yeniden ismi ile örtüşebilmesi için yeryüzünde bütün insanların ama özelde Müslümanların daha özelde ise bizim çok büyük bir uğraş vermemiz gerekiyor. Bu şehirde bütün dinlerin barış ve özgürlük içinde bir arada yaşayabilmeleri dünyanın huzurunun teshil edilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Sergi, 31 Ocak 2018 tarihine kadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

HİKMET AYDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.