SON DAKİKA

Atölye|Pasaj’ın ikinci dönem sergisi Artweeks@Akaretler’de

Bu haber 01 Eylül 2019 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İyilik İçin Sanat Derneği’nin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yeni mezun gençleri desteklemek üzere kurguladığı Atölye|Pasaj’da çalışmalarını sürdüren ikinci dönem genç sanatçı grubu eserlerini Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla, 3-22 Eylül tarihleri arasında Akaretler Sıraevler’de düzenlenecek Artweeks@Akaretler’de görücüye çıkacak. 

 

Atölye|Pasaj’ın 6 genç sanatçısının 72 eseri dönüşümlü olarak sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Genç sanatçılar Aysun Telli, Bengü Toksöz, Ezgi Kılıç, İbrahim Özsözgün, Merve Topuz ve Seher Yılmaz eserleriyle yer alacağı serginin ön gösterimi 2 Eylül Pazartesi günü, 11.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. Akaretler Sıraevler’de, 22 Eylül’e kadar üç hafta sürecek olan tüm sergiler ve söyleşiler sanatseverlere açık ve giriş ücretsiz olacak.

İyilik İçin Sanat Derneği, kuruluş amacı doğrultusunda Atölye|Pasaj Projesi’ni,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun gençlerin katılımıyla 21 Kasım 2016’da hayata geçirdi.  Atölye çalışmaları, projenin fikir sahiplerinden ve aynı zamanda Koordinatörü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi, Ressam Prof. Dr. Nedret Sekban ve Öğretim Görevlisi, Ressam Aslı Özok gözetiminde gerçekleşti. Yaklaşık 1 yıl süren atölye çalışmalarını tamamlayan projenin ilk grup genç sanatçıları, eserlerini geçtiğimiz yıl Mart ayında Esentepe’deki GaleriDeniz’de açılan sergiyle sanatseverlerle buluşturmuştu.

 

Selin Bozkurt:”Sanat profesyonelleri, galeri ve sanat danışmanlarını, genç yetenekleri keşfetmeleri için sergimize bekliyoruz”

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, Atölye|Pasaj Projesi’ni,  başarılı ve gelecek vaat eden, imkanları kısıtlı genç ressam adaylarının, okulda aldıkları eğitimin ardından mezun olduktan sonra İstanbul gibi bir metropolde sanat hayatlarına devam etmeleri amacıyla başlattıklarını hatırlattı. Bu anlamda Türkiye’de benzer bir proje olmadığını kaydeden Selin Bozkurt, “3 yıldır düzenli olarak devam ettiğimiz atölye ziyaretlerinde sanatçılarla yaptığımız sohbetlerde gördük ki, sadece başarılı ve iyi eğitimli olmak sanatçı olmak için yeterli gelmiyor. Sanat üretimine devam edebilmek için maddi imkanın da olması gerekiyor. Projemizde, genç sanatçıların sanat üretimine devam edebilmeleri için 1 yıl boyunca gerekli tüm maddi imkanları dernek olarak sağlıyoruz. Başarılı, gelecek vadeden, seçilmiş değerli yeteneklerin sadece üretime odaklanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Tabi sonunda çok iyi sonuçların ortaya çıktığını görüyoruz. Ayrıca genç sanatçılarımız atölye ortamında birlikte çalışmaktan besleniyorlar, bu da yıl boyunca ürettikleri eserlerin gelişimine yansıyor.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.