SON DAKİKA

‘Aslında Özgürsün’ prömiyerine sanat camiası akın etti

Bu haber 06 Şubat 2019 - 2:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin’in başrollerini paylaştığı ProjectAs Prodüksiyon imzalı ‘Aslında Özgürsün’ oyunu prömiyer yaptı.

 

Yönetmenliğini Ali Kemal Güven’in üstlendiği oyunun ilk gösterimine ilgi yoğundu. Biletleri tükenen oyuna sanat camiası da akın etti. Emel Çölgeçen ve Pelin Öztekin’in bu heyecanlı gününde, onları izleyenler arasında Rasim Öztekin ve Esra Kazancıbaşı, Demet Akbağ, Oya Başar, Derya Alabora, Ayça Erturan, Betül Arım, Celil Nalçakan, Evrim Alasya, Ferhan Şensoy, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Gülsüm Alkan, Ömer Filikçi, Sarp Can Köroğlu, Seray Gözler, Sercan Badur ve Yasemin Şefik gibi sanat camiasının önde gelen isimleri de vardı.

Seyirci bu eğlenceli oyunda özgürce konuşan iki kadının İstanbul’daki aşk maceralarına tanık oluyor. “Evli, mutlu, çocuklu Belgin (Pelin Öztekin)” mutfağında, “Tek taşımı kendim aldım Berna (Emel Çölgeçen)” nın ise yüksek plazalardaki kendilerini ve aşkı arayış hikayesi her anlamda renkli bir şekilde seyirciyle ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

Adeta bir kutunun içine sıkışmış; sınırları, çizgileri, kendileri ya da toplum tarafından belirlenmiş iki kadının hayatını anlatan oyunun sahne tasarım rengi beyaz olarak belirlendi. Bir çok farklı mekanda geçen oyuna modern ve dinamik bir bakış açısıyla soyut bir dekor hazırlandı. Oyunun yönetmeni Ali Kemal Güven, “Seyircimiz gelirken hayal gücünü de yanında getirmeli,” diyor. İki oyuncunun kullandığı aksesuarlarda ise toplum tarafından bir “kız rengi” olarak belirlenen pembe hakim. Oyunun sahne tasarımı Cihan Aşar’a, ışık tasarımı ise Alev Topal’a ait.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.