SON DAKİKA

Artik Guvenlik Gorevlilerinin de Bir Vakfi Var…

Bu haber 11 Aralık 2017 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlıktan çevreye, kadınlardan çocuklara kadar birbirinden farklı birçok alanda faydalı işler yapmak için kurulmuş olan vakıfların arasına bir yenisi de güvenlik sektöründen eklendi.

Türkiye’de 13 bin çalışanı ile istihdamda ilk 50’de yer alan Securitas tarafından kurulan Securitas Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı güvenlik sektöründe bir ilk. Çalışanlarına har zaman yanlarında olduğunun mesajını vererek başta evlilik, ölüm ve doğum halleri olmak üzere sağlık, eğitim, kültürel, sportif ve sosyal konularda yardımlar yaparak çalışanlara destek olmayı amaçlıyor.

Tüm Securitas çalışanlarına açık olan ve üyeliğin isteğe bağlı olduğu Vakfı ‘Securitas Çalışanlarıdır” ilkesinden hareketle kurduklarını belirten Securitas Vakfı Başkanı Zihni Çelik, “13 bin çalışanımızla her geçen gün büyüyen dev bir aileyiz. Bu ailenin yarattığı sinerjiyi çalışanlarımızın birbiriyle yardımlaşabilecekleri bir platforma taşımaya karar verdik. Vakfın ilk kuruluş sermayesini Securitas şirketi ve gönüllüler verdi. Devamında gönüllülük esasına dayanan sembolik üye katkıları ve farklı projelerle gelir kaynakları yaratmayı hedefliyoruz. Hedefimiz vakfımızın gelirlerini arttırarak olabildiğince fazla kişiye yardımda bulunmak” dedi.

Vakfın kısa, orta ve uzun vadeli planlarının hazır olduğunu ve hızla büyümeyi hedeflediklerini belirten Çelik, “Amacımız bu planlarımızı hayata geçirerek olabildiğince çalışanımıza yardım etmek. Özellikle çalışanlarımızın kendilerini geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimlerine destek vermeye ve engelli çocukları olan çalışanlarımıza yardım etmeye gayret ediyoruz. Bir gün tüm çalışanlarımızın vakfımıza üye olması en büyük hayal ve isteğimiz” dedi.

Hayata geçirdiği vakıf projesi ile güvenlik sektöründe bir ilke daha imza atmanın gururu içerisinde olan Securitas, bunun sektörün diğer oyuncularına da örnek olmasını ve bu sektörde çalışanların destek alabilecekleri kanalların artmasını temenni ediyor.

Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 segmente 600’ü aşkın kuruluşa hizmet veren Securitas Türkiye, 9 bölge ofisi, 10 şube ofisi, 13 bin çalışanı ile 2066 hizmet noktasına güvenlik hizmeti vermektedir.

Hikmet Aydoğan

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.