SON DAKİKA

Anna Laudel Art Dubai Sanat Fuarında

Bu haber 19 Mart 2019 - 23:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’deki genç sanatçıları desteklemek ve uluslararası sanat platformlarında temsil etmek üzere çalışmalarına devam eden, İstanbul’un dinamik güncel sanat galerisi Anna Laudel, 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında Art Dubai uluslar arası sanat fuarına katılmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da gerçekleşen Art Karlsruhe ve New York’ta iptal edilen VOLTA yerine düzenlenen Plan B isimli pop-up sergiye katılan Anna Laudel’in uluslararası sanat fuarı yolculuğu 20-23 Mart 2019 tarihlerinde Art Dubai ile devam edecek.

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’nın en büyük sanat fuarı olma misyonuna sahip Art Dubai’nin 13. edisyonunda 41 farklı ülkeden 90 galeri yer alacak. Türkiye’nin önde gelen genç sanatçılarından Ramazan Can’ın son dönem işleri ve ilk defa bu fuarda yer alacak yeni çalışmaları Art Dubai’de Anna Laudel tarafından temsil edilecek. Şamanizm, ritüeller, totemler ve Anadolu’ya has geleneklerden ve mitolojilerden esinlenen Ramazan Can, modern hayatın beraberinde getirdiği sorunlara dikkat çekerken, geçmişle bugün arasında köprü kuran çalışmaları ile Art Dubai’de sanatseverlerle buluşacak.

Art Dubai’nin 13. edisyonunda sergi alanı Çağdaş, Modern, Bawwaba(kaçış) ve Rezidans olmak üzere 4 bölümden oluşuyor. Her bir bölümün birbirini tamamlaması üzerine kurgulanan yeni sergileme düzeni ile fuar, farklı coğrafyaları temsil eden galeriler ve sanatçıların ziyaretçilerle daha iyi iletişim kurmasını ve bölgenin sanat tarihini daha iyi vurgulamayı amaçlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.