SON DAKİKA

Anlatmak, daha iyi anlatmak…

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödüllü yazar Ferda İzbudak Akıncı’nın kendi yazma serüveninden yola çıkarak kaleme aldığı Yazma Dersleri, yazma ve yaratma sürecine odaklanan denemeleri ile kendi eserlerini üretmek isteyenlere rehberlik ediyor.

Yazma DersleriDelidolu‘nun kurmaca dışı kitaplar koleksiyonunun beşinci; “Okumak” temasının ise ikinci kitabı. Ferda İzbudak Akıncı’nın kendi yazma serüveninden yola çıkarak kaleme aldığı bir deneme kitabı olan Yazma Dersleri, yazar adaylarının yolunu aydınlatıyor.

Ferda İzbudak Akıncı’nın yazma ve yaratma sürecine dair fikir ve tavsiyelerinin yer aldığı kitap, sanatın edebiyat ile ilişkisi, yazma pratiği, karakter yaratma gibi pek çok konuya eğiliyor.

30 yıllık yazarlık serüveninde, dünyayı ve hayatı edebiyat aracılılığıyla tanıdığına, anladığına ve sevdiğine vurgu yapan yazar, kendi düşüncelerinin yanı sıra usta yazarların edebiyat deneyimlerinden de örnekler vererek yazar adaylarına kılavuzluk ediyor.

İlle de yazmak gerekiyor. Dönüp dönüp okumak, düzeltmek, geliştirmek ve gerekiyorsa budamak… Yani üstünde çalışmak. En azından ustalaşıncaya dek. Sonrasında her yiğidin bir yoğurt yiyişi, her ustanın kendine özgü yazma biçimi var.

Künye

Yazma Dersleri

Deneme, Yetişkin

Delidolu Yayınları

Yazan: Ferda İzbudak Akıncı

Fiyat: 18,00 TL

Etiketler: Yazım süreci, sanat, yazarlar, anlatım türleri

Baskı Detayları: 184 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5×19,5 cm

HİKMET AYDOĞAN

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.